Une jam kan femije i pafajshem nga nje nate qejfi, mua me ka rritur dikush tjeter dhe pas sa vitesh u shfaq… – Histori Të Jetës

Une jam kan femije i pafajshem nga nje nate qejfi, mua me ka rritur dikush tjeter dhe pas sa vitesh u shfaq…

Une jam kan femije i pafajshem nga nje nate qejfi, mua me ka rritur dikush tjeter dhe pas sa vitesh u shfaq… – Es selemu alejkum ju lutna anonim
Sdi pse ose qysh vendosa me kllx historin tem ndoshta me lyp naj kshill e ndoshta thjesht mu shpreh. Jom 1 femer 18 vjeçe qe per mamin tem qe sja vlen mi than mam se per mendimin tem so mam ajo qe e lind 1 fmi po ajo qe e rit e per ta un jam kan thjesht gabim i 1 nate. Historija jem ja nis kur babi kish shku me i bo letrat jasht shteti amo real o kon i martum nmaqedoni me tjeter gru po me mendim qe ti boje letrat edhe te mare edhe nanen atje.Kur o martu me 1 gru atje qe so muslimane amo nuk kan bashkjetu me ta 1 nat o kon i dehun prej merzis qysh e thojke e o shku ka flejt me at grun e ajo ka met shtatzon dmth nmu amo ajo as so kon shpitare e as muslimane kur e ka kuptu ajo qe o shtatzon ka desht me bo abort,amo babi i kish kllx nanes tem qe e kom tash edhe kjo kish than le ta linde un e ris subhanAll-llah qfar sabri . Tani ajo qat dit qe mka lind mka lon edhe mka mor nana mka rit dmth jam ardh nMaqedoni e jom rit me 1 nan te mrekullushme qe tash kom edhe 1 vlla po leje qe sbon dallim mes neve po mdoket mu ma shum mdon se sa ata qe e ka bash djal tvetin un elhamdulilah mka begatu All-llahu edhe shyqyr qe sem kish rit ajo se pale qa isha bo a tash boj namaz lexoj kuran krejt nfrym islame jom rit .Po mas sa vjetve mka dal para ajo e don me ma shkatru jeten tu mundu mem mashtru me pare me shku me jetu me ata sipas mendimit juv a lyp me urrejt deri ne maksimun qai njeri qe menon qe dashnija blihet me pare .Mu deri sod asni sen sem ka mungu qa kom dasht elhamdulilah e kom pas po pse mas sa vjetve mdel para sikur sen nuk ka ndodh e don si beb me kon un mem mashtru me pare apet nuk thot se mdo po thjesht se paska ndergjegjien e qet .Deri sod asni her skom urrejt kerkon as ata bile qe em ka lon se jom rit me 1 familje kur ka pas mirkuptim e qetsi amo me dal 1 njeri si ajo me bo prb nfamilje se kom prit…Un thjesht pe urrej po jom ka tutna qe Inn Shaa All-llah nana nuk lendohet qe ka dal npah ajo se se meriton kjo melaqe mu lendu sepse ajo me ka rritur mua, me ka shollu dhe me ka desht. Diqka qe kurr skam mujt me pas prej asaj qe me ka braktis edhe nuke d i qysh mendojn njerez qe dashnia blehet me pare. Asnejeher nuk e shes veten per pare as per kerkon!.