Une isha i martuar dhe kam nje djal, tani vajzen qe e dua nuk e lejojn prinderit e saj te jete me mua per shkak... | Histori Të Jetës
i martuar

Une isha i martuar dhe kam nje djal, tani vajzen qe e dua nuk e lejojn prinderit e saj te jete me mua per shkak…

Une isha i martuar dhe kam nje djal, tani vajzen qe e dua nuk e lejojn prinderit e saj te jete me mua per shkak… – Pershendetje te gjithve, desha ta ndaj me ju diqka por kuptohet anonym edhe un si gjdo njeri qe ka nje hall ne zemer e nuk ka zgjidhje kerkon pergjigjje sepse nga vetvetja smund te jap pergjegjje sepse jam i fokusum ndashuri. Jam 26 vjeq jam martu me 20 vjet dhe me 21 jam ba Bab, shkonte gjithqka ne rregull por filluan disa probleme familjare te lindin, me koh edhe dashuria u shuh, kshtu qe nuk kisha tjeter zgjidhje, perfundimisht erdhi deri tek ndarja kaluan ca vite pas ndarjes qe dot thot tashme 3 vjet jam i ndar, thoja vetmevete nuk dot martohem me kurr sepse kam hasur ne nje dashuri te rrejshme dhe nuk dua te jem aty ku isha sikur i burgosur jo vetem me trup por edhe mendje, po tashme kam njoftuar nje vajz qe gati gjysme viti jemi ne lidhje, qysh nga fillimi kjo vajza i ka dit te gjithat prej jetes tem sepse nuk kam dashur te genjej desha tja jap sinqeritetin tem, jemi thuaj se per njeri tjetrin edhe pse jetojm larg njeri tjetrit kemi dashuri per njeri thetrin i mungojm njeri tjetrit flasim ntelefon me or te gjata besa edhe nganjeher na nze gjumi bashk duke biseduar ntelefon, familjes ja kum prezantu ket vajzen gjithqka nregull edhe pse nuk nvarna prej familjes se cilen vajz un mund ta marr per grua, po eshte nje rrespekt, po problemi eshte se familja e saj nuk pranon qe vajza e tyre ta nje burr qe ka qen i martuar dhe qe ka nje femi, kjo vajza qe e edua i ka than prinderve tsaj qe e kish marr nje burr tmartum nese um kish ba tlutmur ajo munet mi ndodh gjdo kujt qe te ndahet prej grus, e baba i vet i ka than qe nese e merr ni asi burri nuk tla me hi ma nket shpi, e kuptoj qe nuk duhet ta humbasmi familjen per nje dashuri po tashme pse kam qen i martuar e e kam nje femi shyqyr zotit ma ka fal shnosh e mir po tashme nuk um ka hec ashtu qysh kam menduar, a dot thot qe gjithmon do jem nje shkall ma posht pse dikush nuk ma ka dit vleren, ma mir ja fali dashurin dikujt qe ma din vleren e um rrespekton sesa dikujt qe nuk ta din e tdon per interes, e pytja jem qa me ba tash un sepse ajo po don mu largu prej meje edhe pse um don po po thot qe smuj shkaku i familjes jemi per njeri tjetrin po nuk mundem sepse familja nuk um len ma nat shpi e um qesin prej shpis, un jam ngjendje me ba gjithqka sepse edi qe asht e lumtur me mu e jam i lumtur me ket vajzen, sepse eshte nje dashuri pa interes, a duhet patjeter prindi ta zgjedh tardhmen tane ose partnerin tan, gjdo njeri gabon si nrini si nmosh ma tvjeter, gabimet jan per njerz, askush nuk edin tardhmen si do ta kem, un me pas dit qe ka mu nda sisha martu me at person e skisha kriju familje po kshtu ka qen e shkrume. Prinderit e ksaj vajzes qe jam ne lidhje nuk din asgje per mu as kush jam as si quhem as nuk um njohin qysh jam si person. Per momentin jam teper i bllokum se spo di qa me ba ma, se pedi qe kjo vajza nvaret prej prinderve tsaj sepse vendoshmerin e ka lan ndor tprinderve tsaj, gjdo prind nashta thot jo nket qeshtjen tem po ma mir asht me me qen vajza e tyre e lumtur me mu sesa me nje tjeter ku vun gjithmon. Apo qysh mendoni ju?