Une e semure ndersa Burri im filtronte me Nusen e vellajt te vet, edhe kur kryejm mardhenie me... | Histori Të Jetës

filtronte

Une e semure ndersa Burri im filtronte me Nusen e vellajt te vet, edhe kur kryejm mardhenie me…

Une e semure ndersa Burri im filtronte me Nusen e vellajt te vet, edhe kur kryejm mardhenie me… – Prsh histori te jetes! Duke lexuar shume histori ketu mora dhe un guximin te shkruaj do mundohem qe ta shkruaj sa me shkurt un kam lindur ne fshat isha e vetmja nga familja qe vazhdova shkollen me doli bursa dhe ndenja 4 vjet ne konvikt nga natyra isha shume e ndrojtur dhe per cdo gje qe ruhesha fajet mbi mua binin kur isha 16 shkoj me nje mbremje brenda konviktit dhe aty kercej me nje djal dhe ky djal kur isha viti i katert me fton per kafe dhe me thote une kam kaq vjet qe te vezhgoj dhe dua te lidhem po u lidhem ai jetonte ne Greqi ne perqafoheshim po un nuk e lija kurr te me prekte nuk e di pse nga shoket aty ne konvikt me zgjidhnin mua per ti shoqeruar kur keto dilnin per kafe i shoqeroja dhe nuk kisha hasur kurr problem vetem kur do mbaronte shkolla une shoqerova shoqen me te ngusht prit po erresohej kjo donte te kalonte naten jasht po un nuk doja ta lija vetem dhe kjo me thoshte rri i dashuri yt nuk do e mari vesh ishte shume von i dashuri saj kishte nje shok e psikologjia dhe thash ky nuk eshte i rrezikshem perfunduam ne hotel u hodh mbi krevat i thash te lutem mos me prek te lutem un kam nje te dashur dhe nuk me preku vertet se qava dhe i thash ne mengjes po e mori vesh i dashuri im ai do me ndaj me tha po i the do jesh femra me budallack mbaroj shkolla shkova ne fshat nuk e dija qe shoqa qe un mbaja per te ngusht i thot per mua qe isha ne hotel e pranova dhe i them te lutem do ta tregoj koha kush jam por me la edhe un mbaja virgjerin e dinte dhe familja babi ishte diktator kurr nuk me kishte perkedhelur dhe nuk me besonte askush qe un isha e virgjer u fut dikush me mbleseri bejm parjen i them o ba mua nuk me pelqen mos e be fejesen nuk me degjoj por me rrinte sa dhe murin e bera me gjak nuk e doja po nuk me besonte njeri qe isha e virgjer dhe e mora qe te largohesha nga aty filluan debatet me vjerren ajo kishte nje nivel shume te ulet edhe burri nuk me perkrahte kurr mu be jeta ferr u bera me 3 femije arrita deri aty ku sot jam e semur dhe semundja qe kam nuk sherohet “lupus”, burri im filtronte me nusen e vellajt te vet dhe sme ka dashur kurr edhe kur kryen mardhenje mua me bjen lotet pas cdo mardhenje ne erresir me vjen per femijet dhe nga psikologjia jam e rrenuar ai nuk me do por do kunaten.