Une dhe djali i Axhes jemi dashuru te e njejta vajz, Ajo m'tha "Ai me pelqen por shkaku jot nuk muj me kon me..."! | Histori Të Jetës

djali i Axhes

Une dhe djali i Axhes jemi dashuru te e njejta vajz, Ajo m’tha “Ai me pelqen por shkaku jot nuk muj me kon me…”!

Une dhe djali i Axhes jemi dashuru te e njejta vajz, Ajo m’tha “Ai me pelqen por shkaku jot nuk muj me kon me…”! – Pershendetje desha ta ndaj edhe un nje pjes te jetes sime, une edhe djali axhes tem jemi dashuru te njejta vajz, jam ne djal jetoj ne ch jam i martuar, por problemi qendron se un jam i dashurum me ni vajz tjter por at e kam dashuru para edhe kur sjam kan i martum e kam shum afer ke jetoj ne mk, ajo esht ni vajz teper e bukur lirsht mujna me than mis jo qe tham un po realieti esht ashtu, un shum e kam lutur te ket lidhje me mu por kur ska pranu, arsye nuk e kam dit kur por erdh koha e kuptova pse nuk me pranojnte mu, ajo bukuroshja ish ne shkolle te mesme gjimnaz, edhe un ju kam than do shokve te mi qe ju kam besu shum me te me tregojn gjithqka lidhje me at a kalon e najkan, qka te marin vesht mem tregu, kur un isha ne ch me lajmru shoku jem qe djali axhes tem po e ndjek at edhe e kish propozu ,edhe un at dit e kuptova erdha e mora ne tel djalin e axhes, e veta ne tel a ki naj simpati shum shpesh po shkon ne mk, ma boni po e kam njo po spo muj me hi kontak asesi, i thash kush esht ma beri nuk esht me rendesi un fakt e kuptova kush esht i thash ok edhe shkuan shkum koh, un isha shum i zant me pune ne ch veq 2 her vjet shkojsha, a djali axhes shkojke ma shpesh edhe un sa her qe mirsha vesht qe ka shku ne mk un xhelozojsha shum, se e disha qe shkon mas asaj, erdh koha qe te shkoj ne mk kur ja qeta nr e mob edhe i shkrujta, tha boll nuk du te kem asgje me ty kupton, un i thash te pelqen djali axhes tem ti qka sillesh keshtu ashper me mu, edhe me tha djali axhes tan osht kon para ty qka ka me propozu ty je dyti ,me tregu drejt me tha aj me pelqen por shkaku jot nuk muj me kon me at, nuk du me ju shti konflikt shaku jem edhe mos me fol nermjet veti, edhe edhe un edhe djali axhes tem e dojm shum edhe pse nuk e din aj qe edhe un e dua ajo nuk i ka tregu asgje veq i ka than sme pelqen atij der sa martu djali axhes jom kon stres, ajo ende osht singel edhe ende jam stres kur kam me kuptu qe osht feju nenstop pyes per at, nuk du me pa me tjeter kan tranona tash ajo punon ne market edhe saher qe vim pushim shkojm me ble veq me pa por ajo as qe na kshir .esht shum serioze edhe e bukur, lum familja qka e ka.