U grindem dhe nuk folem 3 dit, e zbulova qe po flet me tjetren dhe m'tha "Jo ate e kam vetem per t'humbur kohe"! | Histori Të Jetës

U grindem

U grindem dhe nuk folem 3 dit, e zbulova qe po flet me tjetren dhe m’tha “Jo ate e kam vetem per t’humbur kohe”!

U grindem dhe nuk folem 3 dit, e zbulova qe po flet me tjetren dhe m’tha “Jo ate e kam vetem per t’humbur kohe”! – Anonim! Pershendetje, vendosa te ndaj nje pjes te jetes time qe me mundon cdo dite, me ngulfat dita dites. Jam ne lidhe me nje cun qe dy vite e gjys pothuajse kemi kaluar shume gjera bashk, gjera shume te mira ai me donte shume ishte i perkushtuar pas meje. Une nga se punoj e lodhesha skisha kohe shume mirpo ate kohe qe mundja ha dhuroha ati me shume dashuri. Pastaj lash punen dhe ika ke familja se kishin nevoj per mu ai ne perkrahte vazhdimisht mirpo filluan problemet, grindjet, sepse takoheshim me rrall. Mirpo ai filloj punen dhe filluan ndryshimet te ai. Nje dit u grindem dhe nuk folem tre dite, ai kishte filluar te bisedonte me nje tjeter. Fal Zotit e zbulova dhe bisedova me gocen ajo me tha “flm qe mtregove mirpo un skam gje me te as sjemi takuar dhe me as qe do bisedonte me me te”. Pastaj e mora ne cel. cunin ishte ora 5 mengjes ishe ngjum, un smund te duroj, smund te flija si te veproja, se pritja nje gje te till nga ai. Pastaj ate dit shkova dhe e takova u befasua kur me pas sfoli gje, as une. Pastaj filluam biseden sdija si tja filloja nga tja filloja, se ndihesha kraherorin. Me pyti “cke qe je zbehur do uje” i thash ” sdu gje prej teje” pastaj filluam diskutimin sdoja ti tregoja qe e di vetem e pyetja? Sme tha qe ka nje tjeter ?! I thash se kishim len te ndahemi pastaj te gjeje nje tjeter. Me tha jam lodhur nga problemet smundem me. Aty smunda te duroja dhe i thash ” e di cfar kam zbuluar dmth e fjales zemra eshte me fort se guri, shko zgjidh problemet e tjerav i thash i di te gjitha me ke je ngushlluar dy dit qe tka ba me harru personin qe njeh dy vite”… U habit pa mas tha si … Skam gje me ta thjesh kam humbur koh sa isha i acaruar me ty mendoja qe me le, me tha sjam takuar me te qe jem pa veq ne cel kam fol nje shok ma dha nr etj etj… Vazhdoj diskutimi mirpo me tha qe me do dhe me lendoj me fort… U pendua u betua qe sdo bisedoj me te e me asnje tjeter… Mirpo une ika kisha nevoj te rrija vetem pa njeri te qaja pa fund dhe keshtu ndodhi… Mirpo ai vazhdoj te me shkruante dhe me kerkoj falje shume her i thash ste fali asnjeher mirpo do shofim cdo behet me ne… Eshte personi jetes time smundem pa te, ka ndryshuar edhe pse vazhdon te bisedoj sikur ska ndodhur gje, mirpo spo mundem ta kaloj ate veper te ti e te vazhdoj?!