Ty te mori semundja por me le nje gje shume te qemuar, femijet tane, ne boten tjeter do bashkohemi prap! | Histori Të Jetës

te mori semundja

Ty te mori semundja por me le nje gje shume te qemuar, femijet tane, ne boten tjeter do bashkohemi prap!

Ty te mori semundja por me le nje gje shume te qemuar, femijet tane, ne boten tjeter do bashkohemi prap! – Anonim ju luem. Jam 25 vjeqare jetoj ne perendim edhe une kam nje histori qe dua ta ndaj me ju do shkruaj ne pika te shkurta… Ti erdhe ne jeten time kur jeten nuk e doja, me solle dashurine kur ate nuk e besoja. Me bere te lumtur ne kulmin e trishtimit,kur rrugen kisha humbur ne kthesat e deshperimit. Me largove dhimbjet me buzeqeshjet e tua,me sherove zemren me bere qe te te dua. Ti erdhe si engjell kur ate nuk e prisja,me riktheve jeten kur doja te vdisja. I dhe kuptim gjithçkaje kur asgje skishte kuptim… Nuk te dashurova sepse ishe i bukur… Te dashurova ne nje menyre qe as vete nuk mundem ta shpjegoj. Mbaj mend qe sa here qe zgjoheshe me shikoje prane vetes, me falje nje buzeqeshje me shtrengoje prane vetes dhe me dhuroje nje puthje ne balle. Me thoje shpesh here “princeshe”. Nuk u dashurova me ty sepse me thoje keshtu, por sepse me trajtoje si nje te tille. U dashurova me ty, sepse ti nuk kishe frike te mbaje doren time dhe te me ndodheshe prane ne cdo sekonde. Me premtove qe kurr nuk do te le…Por ti ike me le mua edhe pse ishe i vetmi qe me jepje force te vazhdoje, te morri ajo semundje e mallkuar nga une na ndau gjithqka pergjysme nuk lejoji te jetojm dashurin ton, por 1 vit me ty ishe qdo dite me e bukur se tjera me fale plot dashuri me mesove shum gjera ne jet, do jetoj gjithmon me ato kujtime te atij viti JETA IME… Ti ike po mbase vete me le nje gje shume te qemuar… Femijet tane, ata jan forca ime te jetoj ata jan shpresa ime, lumturia ime kur une i shekoj dhe mbi te gjitha kur i shikoj se sa shume te ngjajsojn qdo dite e ma shume, ishte shum veshtir kur ata erdhen ne jete po ti nuk ishe afer neve, kur ata hedhen hapin e pare ti nuk ishe qe ti shohesh, kur ata folen fjalen e pare ti nuk ishe ti ndegjojsh… Zbratesin qe ti e le te une nuk do e mbush kerkush do jetoj gjithmon me fjalet e kujtimet e tua, djalit dhe vajzes ton do i edukoj e do ju mesoje te gjitha ato enderra qe i kishe per femijet dikur… Dua te bertas aq fort qe ti tme ndegjoshe, aq forte saqe te me shohesh dhimbjen qe e le te une… SOT mbushe 3 vite prej qe ti ike por dhimbja qe kam per ty nuk do te mbaroj kurr sepse je i vetmi njeri qe deshta me shum se veten tim… Shpresoj qe ne ate bote do takohemi e statcioni i fundit per ne do te jet XHEHNETI. Me falni Lexues Histori te Jetes ndoshta e zgjata nje mbremje te bukur.