Tere kohen kisha qen ne percjelljen e te dashurit te gruas time,Une nuk e dija se ajo po me tradheton,por erdhi dita kur ajo kerkoj te… – Histori Të Jetës

Tere kohen kisha qen ne percjelljen e te dashurit te gruas time,Une nuk e dija se ajo po me tradheton,por erdhi dita kur ajo kerkoj te…

Tere kohen kisha qen ne percjelljen e te dashurit te gruas time,Une nuk e dija se ajo po me tradheton,por erdhi dita kur ajo kerkoj te…-Përshndetje faqe histori të jetës edhe un dua të tregoj historin time ju lutem të jem anonim.Prsh jam ni djal qe dua të tregoj nj histori timen un isha i martuar per Plot 8vite dhe kaluam mir ato vite me ish bakshorten dhe Zoti deshti na fali edhe nj fmi ato vite qe kaluam ishim nj familje e lumtur por mbas 8 viteve e kuptova se ndyshoj ish gruja nga sjelljet e veta por nuk me shkoj mendja qe do vinte te ndarja pasi qe kishim dhe nj fmi së bashku sa qe nuk ndisha diqka që të ndodhte e keqe ne familje të gjith të busqeshur ishin nuk mugojke asgj dhe i patm dhan fjaln njri tjetrit se ne kohëra të mir dhe te veshtir te jem gjithmon njëri pran tjetrit Norma Si nj qift i lumtur, por nuk shkoj ashtu qysh i kishim planat dikur dhe hyri sherri e erdhi puna mu nda por nga Ana e saj dhe at dit që un u largova nga ajo i thash nj fjal më thuaj vetm kët fjal më ke tradhtuar apo ke gjet ndonj qeter më tha jo as njra por nuk mundem se se po kem debate grinje e ktu gjeti arsyje edhe pse u befasova por ok Kur nj Person nuk Don duhesh të pranosh edhe ndarjen edhe u ndam por pasi qe ne u ndam dhe kishim secili jetn e vet pasi kishim nj fmi un kam një orar që shkoj per te par fëmin Tim dhe aty pash që ajo kishte bër të dashur por mua më erdhi befasi se aq shpejt kishte filluar me nj tjeter typ dhe un mendova se ndoshta e kishte ne koh.Kur ishte me mua bashk dhe per at erdhi edhe ndarja por nuk e meritoja të mëbante tradhtin edhe pse nuk e disha në fillim qka ishte arsyja që u ndajtem? por me koh e kuptova se kisha pas jetuar me personin e gabuar gënjeshtar, por ajo vendosi at dit qe të ndahet nga un dhe un u largova nga ajo por un u intresova qe të di historin e saj dhe zbulova që ajo në at koh kishte gjetur nj Typ të cilin e pash un në shpi të saj.Kur shkova per vizit me pa fëmin Tim dhe zbulova gjitha se ajo e dinte historin time gjith ku shkoja ku un rrisha krejt skam pas msheft as gjë Kurse ajo e kish pas qu kët tipin me mkshir mu se qka baj un ku rri apo e tradhtojë krejt isha kan ne mbikqyrje të kti Tipi por( nj po ju them se nuk ka qen kurr e tradhtume nga un ajo) por un gjitha të vertetat i kuptova. Por mbas nj kohe ajo prap kishte mbetur singele se e kuptova un sepse shkojsha të shikoj femin Tim? dhe filloi ajo me fjal të Mira të paraqitet tek un se mendonte qe nuk e di historin e saj por e kuptoja un ajo kishte deshir te bashkohet me mua perseri se ata jaranat qe i kishte e kishin lan prap vet ata kanqen veq per ni nat e jo ma shum. e mendonte qe prap me ka mua u sillke me fjal të Mira por un i thash qe ne dy nuk kem asgj dhe nuk dua që te ndegjoj ket tem dhe und i kam dhan Fund asaj pune dhe nuk mendoj mo per të kaluarn sepse gjithqka e kam mbyllur të kaluarn ! Dhe ktu asht tema ! pasi qe kaloj koh e gjat qe isha ndar nga ish gruja dhe mendoja që tash asht koha për të gjetur ndonj Person që të jetoj jetn por nuk mundem ti them askujt po dhe nuk Po mundem të lidhi fatin Tim me deni Person tjetr edhe kam pas shum në biseda vajza tjera për të lidhur jetn time por nuk edi ikam rrefuzu un, me kan afeua shum oferta familjart per martes por prap i kam rrefuzu ikam than e gjej vet un. por nuk di meduket se me kan bër magji te zez se ka pas raste qe kam taku nj vajz qe më ka pelqy por skam mujt te vendosi dhe i kam than te kundertn smujm mu kan bashk dhe i kam nderpre Kontakte, dhe nuk asht puna qe un i kam shfeytzu ato vajza qe kam taku apo kam bisedu se skam pas as gjë me shum se nj kafe qe kem pi dhe Kur kam dal mu taku apo Kur kam bisedu me to kam fillu gjith qka serioze por nuk edi prap i kam rrefuzu ndoshta asht qe edhe aq shum qe e kam humbur besimin qe nuk muj ti besoj askujt se edhe pse jam mashkull nuk e baj tradhtin por edhe se fali? e desha te me jepni ndonj kshill qka asht tu ubah me mua kam magji te zez apo muka lidhur këmbet apo si thojn nuk më ka armaltretim kismeti apo kam humbur besimin aq shum qe nuk mundem ti besoj dikujt se nuk di qka ndoll me mua ne kët pun, se qera Probleme nuk kam asgje por vetm qe nuk Po mundem ti them askuj Po qe te lidhem me dikan se nuk asht problemi qe nuk dua por dua por nuk Po mundem ti them askujt Po ?mua më duket vetja se pi urrej femrat qe nuk mundem të lidhem me dikan por nga nj an jo Se nuk i urrej se Kur rri Si shoqri skam Problem por Kur bahet fjala per martes gjith kan e rrefuzoj dhe dua të ndrroj tem se Kur eshof në sy ndonj vajz i shof gënjeshtrat e saj juve ndoshta ju duket fantazi kjo apo mendoni se jam qmendur apo ku e di Si ju duket kjo histori e imja por nj po ju tham se nuk jam i qmendur as skam lujt por e kam nga njerzit e rejshm qe të rrejn në sy dhe mendoj qe ti ske vrejt asgj,por un jam djal i pashm i zgjut puntor gjitha ikam dhe nuk jam mendje madh, kjo qe më ka ndodh mua mundet gjith kujt mi ndoll po ju lutme kometusve qe pa ofendime nse keni ndonj kshill mir nse jo mos ofendoni? ku mundet te Jet problemi qe nuk mundem te vendosi edhe njerzt qe më pelqejn i rrefuzoj ju faliminderit per kohn qe patet me lexu