Tash e mas vec ni 'mirmengjes' e ni 'mirmrema' do ju fol familjes t'Burrit, se kan shti fjal qe... | Histori Të Jetës

familjes t'Burrit

Tash e mas vec ni ‘mirmengjes’ e ni ‘mirmrema’ do ju fol familjes t’Burrit, se kan shti fjal qe…

Tash e mas vec ni ‘mirmengjes’ e ni ‘mirmrema’ do ju fol familjes t’Burrit, se kan shti fjal qe… – Pershendetje miq po mar mundimin te shkruaj perseri ne faqen tuaj qe me ndihmen tuaj ju fansat e histori te jetes tme keshilloni qe sado pak ni fjal tma largoj merzin. Jam nje vaz 25 vjeqe jam e martume zoti mi ka fal dy femij po bej 6 vite martes burri me shum ne gurbet po rri jetojm ne fshat bashk me vjehrri kunata goca dhe dy kuneter i madhi osht i martum ka dy fmij. Vitin e pare kur erdha ktu e shajshin kunaten e madhe gjithmon a ka kuptim kjo tja helmosh nuses se re zemren ni te ardhme ne ket der osht si osht un do e kuptoja vet nejse kaluan 2-3 vjet dhe kjo kunata goc e madhja mirte llafe tek un e qojte kunates mirte llafe te kunata mi bjente mua me te vertet e di se kam gabu se ajo kunata goc ishte fallgjore vet ta mbushte mendjen se me te veret te do, un si njeri jam i drejt besoja shum te njerzit po tani Jo me vetem tek I madhi zot besoj. Njeri pa gabime nuk ka dhe e pranoj se ndoniher kam gabu por asniher sju kam kerku llogari kunates se pasi u martu kjo kunata goc ma fitoj besimin kjo kunata nuse dhe qanim halle me njera tjetren dhe mendoja se nuk ishte njeri i keq ndodhi nje ngaterres ne shpi edhe ajo mi nxori fjalet e mia por un se bera veten si ajo asni fjal sja nxora dhe tani folin qeshin me kunaten qe e shanin e si lan fjal pa then ateher ne fillim por un tani e kam kuptu se kto njerez veq me fjal u mershin .Me te vertet merzit shum jam edhe mungesa e burrit se po te ishte gjithmon me mua ktu nuk do benin kshu me mua don me mar atje po spo gjen ni shpi se rrin ne nje ishull ne greqi. Un jam nje njeri i ndjeshem merzitem shpejt kam vuajt shum ne ket jet kam duru shum derisa nje dit u nxeha i tregova vjehrrit se kta njerzit e tu po folin keq per mua thuaj ti lon fjalet ose do shkoj te shpia babit tim mendova se ai do me ndihmonte me at mendjen time por paskam qen gabim se ai mbrojti njerzit e vet u merzita aq shum saqe mendoja qa ti bej vetes e mblodha veten u bera e fort per fmit e mi dhe per burrin tim sepse ai nuk i din te gjitha se sdua ta lendoj ja kam premtu vetes time se nuk do besoj me askuj se i kam dasht njerzit e burrit po tani me jan ftoh prej zemre do punoj aq sa di do ju fol ni mirmengjes ni mirmrema se halle me kto nuk qaj mo ishalla zoti u vin hakut se un tani vetem ne zot besoj zotit madh I qofsha fal veq atij i kerkoj ndihme qe kte zemren time ta qetsoj se me te vertet jam zhgenjy shum ne kete jet por jetoj me shpres dhe i them vetes durim. E di qe do thoni pse nuk ndahi me shpi por si kemi ber akoma shpiat ishallah zoti Na ndimoft e na I sjell punt e mbara ju falenderoj ai qe lexon e komenton ne kete historin time.