S'me ze gjumi naten se Ai e din qe jom kon e fejuar, por jo qe kom pas diqka ma shum me to! | Histori Të Jetës

Sme ze gjumi

S’me ze gjumi naten se Ai e din qe jom kon e fejuar, por jo qe kom pas diqka ma shum me to!

S’me ze gjumi naten se Ai e din qe jom kon e fejuar, por jo qe kom pas diqka ma shum me to! – Pershendetje jom nje vajz 23 vjeqare kom qen e fejuar aj djali jetojke jasht shtetit qendrova afer 1 vit e gjys e fejuar ne fillim kishim nje fejes tbukur dhe te lumtur me donte poashtu edhe prind e djalit me dojshin derisa nje dit me bindi dhe ju dorzova i besova bera gabimin me te madh en jet kur edhe sot pendohem se qka bera jeta ime prej asaj dite ska pas as ni moment tlumtur sa her e kujtoj thom me vete pse jetoj por vendosa qe mos ti tregoj askujt por pas do muajve ndryshoi krejt vike ktu ne pushime por sem tregojke qe ka ardh dikur as prind e tinaj sme vishin per mem pa me telefonojke qdo dit por as nje dit nuk me folke fjal te mira em thojke tash vi e tmar e tqoj en shpi prind mu kan lodh ti duhet me shku un ithojsha qe nese vi jetoj atje edhe ti ki me u kthy me jetu ketu mthojke jo un nuk kthehem per qka jom feju me ty mu kujdes per prind tmi kushtet ti plotesoj mir e ki aty vujta shum edhe prej fjaleve te kunates kur hala pa shku qdo fjal qe e thojshin me thershin ne zemer por un jom nje vajz teper e urt dhe sju thojsha kurgjo asnjeher as prindve tmi sju tregojsha se qka me thojshin por un rash ni gjendje qe as nuk hajsha as nuk pisha kur sot hala se kom fitu shneten qe e kom pas kom vujt teper prej fjalve tyne deri sa familja e kuptuan pak a shum dhe e telefonuan at djalin dhe i than ose hajde vno kunor e rregulloj punt ose skem kurgjo mo mes veti dhe aj thuajse ket moment e kish pas prit thojke qe nuk muj noj kunor me to njeher let ta mar masanej noj kunor por familja ime spranoi se e merke me mend qe osht tuj genjy dhe keshtu perfundoj gjethqka mes meje dhe atij. Por tani osht tuj me lyp halla per ni djal aj jeton jasht edhe do dit vjen aj djali dhe kem me u pa nuk e di qka te bej jom teper e shqetsuar aj e din qe jom kon e fejuar por qe kom pas diqka ma shum me to jo sme ze gjumi gjeth naten spo kom kuj tja qaj hallin nuk guzoj mej kallzu askujt nuk di qka te bej per kete ju shkrova juve ju lutem me tregoni qka te bej kam frik ti tregoj se mos e kupton familja tani nuk mund te jetoj sem duhet jeta nese kuptohet flm gjith atyre qe e lezojn dhe japin keshilla naten e mir.