Ska faj burri qe me tradhton, se trashsia ime me ka shendrru ne lop... | Histori Të Jetës

Ska faj burri qe me tradhton, se trashsia ime me ka shendrru ne lop…

Ska faj burri qe me tradhton, se trashsia ime me ka shendrru ne lop… – Pershendetje Histori Te Jetes. Po ju shkruaj per nje problem shume te madhe qe e kam sepse kam nevoj shume te shprehehm por anonim. Une para 12 viteve jam martu por raporte tmira me burr kurr skam pas qe me than jemi tlumtur sepse gjithmone i ka pengu pesha ime.. nuk isha kumedit sa e trash por ky ish i dobt dhe u dokshim si olio stolio dhe kisha nevoj ti heki do kg… nga merzia e marteses qe me ndryshoj komplet jeta fillova mu trash hala ma shume sepse honksha sikur nje lop edhe nuk kisha kufi se ku te nalem, nuk e di se si kom arrit ne kete gjendje por momentalisht i kam 117kg por jam e vogel me trup. Jam gati qe te behem immobil, nuk ka shanca mu qu me bo diqka une pa mbet pa frym sepse trashsia ime me ka pru ne kete gjendje ku nuk mundem te qohem pa mbet pa frym ose te jem e qaq e lodht sa qe me duhet te shtrehem te pakten 15 minuta qe te kfjellen dhe te vi ne vete sepse jam ardh ne at pike ku smuj te bej asgje. Burri me bertet vazhdimisht dhe me thot gjithqka, me thot ti je lop sdi pse tkam marr nuk e di qysh mundem te du kur je ne kete gjendje.. kqyr qysh je bo tug pom vjen me tkqyr qaq e gerditshme po edhe nmes kamve tu ka bo krejt puqrra prej trashsis se po tprekin. Me kqyr me ni an nuk ka faj se qashtu qysh po thot eshte edhe nuk mund ta mohoj sepse qka eshte , eshte. Une jam shume e deshprume ne dal nga dal jom tu e lendu veten dhe po e shoh qe skam tjeter zgjidhje vetem ta lidh lukthin. E di qe burri me tradhton vazhdimisht i kam than ndaju ma mire se sa mem tradhtu por kurr nuk e merr hapin mem lan noshta qe jan bo 12 vite edhe martes behet monotone sa qe mesohesh me at personin dhe priton as mu nda se keni kalu shume sene bashk… nuk di a eshte drejt a jo ta duroj ton kit fjal ama nuk ka faj qe mthot se une mu vetja po me pengon aq shume sa qe kaniher detyrohem te qaj tere naten dhe i lutna Zotit me ma nal kit apetit sepse boll ke ma edhe nuk du ta shoh veten me keshtu. Kur shkojm neper dasma une gjithmone dokna si mbulu ncarcaf qaq e trash qe jam edhe burrin e kam te dobt, aj veq shkon i rrotullon syt te kto qikat e reja trupin e mire une si planc edhe fytyre mu ka prish se mu kan ba 3 mjekrra edhe krejt puqrra mu ka mbush ftyra se gjithmone jam e njersit edhe gjithmone e ndjej veten sikur e dhezt nfytyr dhe jam gjithmone e kuqe. Burri shpesh here me thot kqyre veten si moll bash e kuqe si moll edhe kurr nuk po theket se tu ec smunesh kurr edhe si tqoheh krejt gjaku nftyr tshkon. Neper dasma ska shanca qe mu qu une e me kcy ose te boj naj ren nvalle qysh kom bo ma heret si nuse tasht jam gjithmon e ulur afer plakave edhe pse sjam shume e vjeter hala s 40 si kam ncncn spo di as vet qysh kom mujt me hanger aq shume sa qe dokna si plak tasht… burrit i kam nxan mesazha me tjera femra normal edhe ato krejt trupin e mire e bjondin e etonat edhe po lakmoj shume edhe mu dobsu sepse skemi femij edhe dua qe te kem kurse ato jan shume te dobta.. i kam pa mesazhet e burrit tu ju thon jam i martum me ni bager as e zoja sosht me met shtatzan se osht e trash si lop edhe ska kush qe e len kta shtatzan se nuk i shkon krejt sp*** te nalt se osht si bunar e madhe normal. Zemra mthehet gjdo dit kur dikush tnenvlerson dhe te ben me pak femer sa qe je ne te verteten sepse normalisht kerkush nuk deshiron me ndje veten ashtu… A kemi naj gra te trash qe u dobsu ose naj gru ketu qe i bon qishtu burri presion sikur i jemi? Nuk ka faj per bes sepse foto sdua tju qoj por teper jam e trash qitasht sa qe u bo per me qesh aq e trash qe jam… Lukthin kam kqyr me lidh por shum shtrejt dhe nuk i kam aq kushtet qe me bo asi sene por me dieta edhe me ecje ndoshta muj me arrit me ra tpakten 100 kg se shum jam per momentin edhe nuk ka qe e hek ton kit pesh shpejt me duhet tpakten 2 vjet se jam ba e tepert. Mfal tlutem ndihmoni nese mundeni me naj diet apo naj kshill se si mu dobsu se si kombaj jam ba…