Shpesh mi permend femrat qe i ka dashte, bile nje here me pat than vec X e kam dashte, por jam perbi! | Histori Të Jetës
femrat qe i ka dashte

Shpesh mi permend femrat qe i ka dashte, bile nje here me pat than vec X e kam dashte, por jam perbi!

Shpesh mi permend femrat qe i ka dashte, bile nje here me pat than vec X e kam dashte, por jam perbi! – Pershendetje faqja juaj. Anonim, ju lutem. Po e shkruaj edhe une nje historie temen. Jam nje vajze nga Peja 29 vjeqare. Kam perfundu fakultetin dhe masterin e Elektros. Ma heret ne gjimnaz kam pas nje lidhje nejse as lidhje smundesh me i thane ne at kohe se si ne adoleshence ma, per at kohe dashni u kan po tash e shoh qe jo. Ai eshte martu dhe ka perfundu ajo histori. Lidhja e dyte ka qene ne vitin 2014 kur e kam njofte nje djale nga vendi im. Nje vit e gjysme kam qene nlidhje me te. E kam dasht teper sa qe nuk duhet njeri. Arsyeja qe ka perfundu edhe kjo lidhje ka pas shume arsye. Ai gjithmone i ka jep rendsi parave luksit gjithmone ka pas qef me shite mend jo gjerat me firme jo knej jo anej. Shpesh mi ka permend edhe 2 femrat qe i ka dashte, bile nje here me pat than vec X e kam dashte, por jam perbi gjithmone me bindje qe ka me ndryshu naj here dhe ka me m’dashte, ka shku edhe me femra tjera e di por nuk e kam nxan asnjehere edhe pse e di qe u shku. Ajo dite me mdashte serdhe kurre deri sa e morra vesh qe eshte nlidhje me nje nga Zvicra. Mos me shtin Zoti n’gjynah por ska qene e mire hiç por e kam dite qe ky gjithe ka pas qef me dale jashte me jetu at jeten e lluksit. Kur jam nda nga ai shume e kam pas marrè teposhzen, mu ka doke qe kurgjo ma s’ka kuptim. Nuk ju perkushtojsha fakultetit, nuk delsha me kerkon as me shoqe. Shpesh mu mushke mendja me shku te nje psikolog e me m’ndihmu se nuk e ka dite fort kerkush per te e skam pas me kend me fol. Kur kam fol me per here te fundit me te i kam thane “ti me at femer ski me u kane edhe ki me u kthy te une apet” ai mu ka lute si thmija mos i tregu asaj qe u kan nlidhje edhe mu ntjejten kohe edhe me mu edhe me at. Une nuk i pata tregu jo per kta po per at qiken se mu ka dhimte thojsha sa do kudo ajo ska faj edhe lidhja e tyne ish kan goxha familjare e une se kam dite . Nuk e di ky qysh ka mendu me u kan ose qysh me mthan kur e ka dite qe e du aq shume e sjam kan naj njo qe jam dal me djem per qef ose kso rrugaqe jam kan qik e nje familje tshkollume e me emer tmire. Nejse perdundoj edhe historia me te . Nuk e di a ka dashte ma shume si une qysh e kam dasht at . Jam zhgenjy aq shume nuk e njofsha as veten. Kam vujt teper gati nje vit deri sa e kam largu pak prej vetes tani me kohe e kam pas harru. Kurgjo interesant nuk mu ka dok masi jam pas nda me to. Te ceki edhe pse jam kane nlidhje me te nuk e kam humb virgjinitetin jo per diqka se edhe e kisha ba se kisha rujt bash per kerkron sma kish ni po kisha inat pak se nuk e meritojke ju doke hajgare ajo pune. Gjithe mthojke sa femrat e bajn e seshte kurgjo ajo pune pse po e run ti qaq shume. Mvike inati se ai as qat dashni se ka meritu. Nejse mos te vazhdoj ma. Mbas 2 vjetve ne janar n2016 mka pas shkru ne instagram. Ish pas nda nga ajo. Jo qe e kishna harru krejt po ma bash kurgjo sndisha per to. Kam fol me te kam ba hajgare si me thmi deri sa me ka thane a mundesh me fol mire. Ai skish ndryshu kurgjo hala me qato mend. U kan e papranushme per te qe une e kam harru e sndjej ma kurgjo per to. Deri sa bana hajagre me to qysh dojsha une e deri sa e binda se sjam ma e vjetra qysh mka lane tani e pata blloku . Mka thirre shume here me nr tjere po ma sme interesojke kurgjo. U mundu nqdo mnyr me mkthy po u kan e kot ma . Nje njer i panjofur u kan per mu. Eshte ra ai e une ma kurre se kam lan me lujt me ndjenja tmija bash kerkush. Djemt qe mkane thane me dal e qesi “ofertus pisa” si e kam pa qe jane qesi idijota e pisa qe kane veq me dal e qe e kane veten nqef i kam ba me nga mas meje po kurre sju kam dal. Kam pas qef me i pa veq keq. Prej nje qyqule qe jam kan sa jam kan nlidhje me to une jam pas kthy nje femer pandjenja .Ka pas edhe djem tmire qe mu kane lajmeru po thjeshtr kur se du dikon le tjete me yll nballe une smundem me marr hatri i qasaj tmires tij. Kurr ma skam mujt me dashte bash kurre. Edhe thojsha vec nese dashurohna kam me u martu perndyrshe jo. Shpesh mthojn ti pa ja jep nje shanc dikujt smundesh me dite. Po qysh smundesh me dit pash zotin, nese tpelqen diqka te ai mundesh dyqysh me u kap ndiqka e me u mundu amo nese ska kurgjo aty ska me pas kurre. Nejse tash jam ba shume ma e fort e kam vazhdu masterin tash po mendoj me shku me punu ne gjermani me fakultet temin. Po krejt kjo qka qe e kam shkru e kam pas me dal qetu. Kam pas me kry nje praktik puna e punes ne gjermani. Diten e pare qe kam shku e kam pa nje djale. Mka pelqy shume sa qe thashe qka paska ky djale. 1 muj dite deri sa e kam kry praktiken mka tregu krejt cka mduhen ma shume per pune. Qdo dite jam shku e qdo dite e shisha veten qe une jam ka dashurohna nto. I shkrujsha kajhere me arsye demek per pune diqka veq me fol me te. Eshte shume djale i mire nejse per aq pak kohe qe e njoh. Se spo din njeri valla qysh eshte a djale i mire a cfare se kohe pak e shkurt amo doket qe seshte idijot si disa djem. Doket qe eshte shume djale i mire dhe i shkollum jo si djemt e gjenerates tij qe hala merren me sene tkota e tpa vlere. Kemi fol pak masi e kam perfundu at praktike nje here kemi dal per kafe po se di ai nganjhere mdoket qe po mflet jo bash si shok po bash diqka konkret sme thote. Nuk po di qka me ba a me i kallxu a jo qe une kam ndjenja per to a jo. Kurre njete teme sme ka shku mendja qe mundet me mpelqy aq shume dikush e me u kan nkso pozite e me mendu per dikon aq shume e me mendu edhe familjen se qysh isha kane nese isha kane me to, e di qe eshte qmenduri amo po flas shlir. Qka po me thuni ju a me i than a jo, po nese me refuzon nuk eshte ku me dit cka se tek e fundit nese mu mka pelqy nuk dmth qe duhet edhe une atih kjo eshte normale po e kam hallin qysh me dal para tij nese i thom.