fbpx

Shkova ne banes te ai me bujte dhe perfundum ne shtrat edhe pse me ka premtu qe nuk do te ndodhe, u ardh kohe e keqe, une sjam prej gurit edhe une kam ndjenja…


Shkova ne banes te ai me bujte dhe perfundum ne shtrat edhe pse me ka premtu qe nuk do te ndodhe, u ardh kohe e keqe, une sjam prej gurit edhe une kam ndjenja…-Nuk e di ka mja nis maspari.Jam ni qik e Kosoves 23 vjeqare shumica qikat e familjes jane feju e martu e tash shpis mlodhen pse spo fejohesh martohesh edhe ti i ki ba do vjet ki me met te shpia e un sa her ja nisi me fol me naj djal shumica kqyrin veq me tshfrytzu s’shkon as 2 muj prishemi se lyp sene tronda pi meje mi ba hala pa e njoft mire.U ardh ni koh e keqe spo ka as qika as djem ndit sodit serioz sdi kur ka mem dal aj fati jem najher me pshtu edhe veten.Prej 5 janari jom njoftu me ni djal 25 vjet jetojke gjermani edhe kosov ishte larg 2 or gati po mu sem pengojke qaq shum edhe kur folshim edhe aj u quditke thojke si me pas lidhje na 5 vjet qaq mir qe i kem pas kontaktet folshim dit e nal gati pa u nal ndodhke qe shkojke aj pun pa gjum mas nja 2 jave aj kish vendos me ardh kosov edhe tha qe veq per ty kame ardh ma shum met pa po normal edhe per prind tvet.Tani kur erdh dolem ne dark ,naten e pare shum mire e kalum edhe dy her tjera dolem qdo send ishte rregull.Tani kur dolem takime tjera mtha apo vjen banes te une rina edhe m’ka premtu qe ska mem prek ska mem ba kurgjo edhe ika nejt fjales deri dikur.Un fillim u tuta me shku banes se nuk e kam njoft por apet kur e shisha qe ky serioz e tana tmira i kishke sdojsha me hup edhe bojsha qka ka pas qef aj edhe aj ngojke qka thojsha une bajke qdo send gati per mu.Tani ni dit tjeter mtha ka me shku gjermani edhe u merzita shum tani mthiri me dal edhe mtha hajde bujna banes tani un fillim i thash jo se hala skemi dal me familje me fol heret o qdo send aj mthojke e di por sigurt se di mujin ose diten qe kur vi heren tjeter du me dal me fol me familje nese vendosim tani edhe fejohemi. Edhe un apet mos me hup at djal e bana punen shkova me bujt banes atij edhe qdo senddd ja nisi kadal dale edhe perfundum shtrat.I thojsha qe mke premtu qe skena me ba kurgjo por apet ti e theve premtimin.Tha smujta me ndal vetin edhe m’kerkoj falje tani erdha shpi mas 1 ose 2 dit tha kame shku gjermani du me nejt pak me familje para se me shku tha vi te ti ri dy tri or edhe nisna atje edhe un i thash okei.Tani me or si kthejke mesazhet as telefon smu lajmrojke dikur mu lajmru tha jam nis gjermani 3 tnates mdoket tha smujta me ardh met pa se edhe mami jem erdh me mu edhe i thash ski ba mir kshtut edhe ja nala telefonin tani kur ka mri atje shkrujke apet po nuk shkrujke si fillim qysh folshim shpesh dikur edhe ja nisu tu ftof.E skallxojke qka ka tani ni dit u perlam palidhje edhe e fshita prej fb edhe prej qdo ku edhe aj bllok mkish ba ma heret neper viber e whatsap qe e thirsha para se me shku gjermani bile hala si ka hek.Tani sfolem nashta dy dit edhe apet mdul perpara aj idiot edhe e veta qka po do hala masi e perfundove vet apo pret met lut tha kurgjo nese tpengoj mfal.Edhe tu fol qishtut vendosem dyt me ja nis apet lidhjes prej fillimi tu majt shpresa se ka mu ba gjethqka e mire.Por njajt menzi shkrujke me mu e sthirke e nuk shkoj as ni jav mka fshi apet pa arsye edhe mu merdh inati i shkrujta veq dojsha me dit arsyen edhe i thash qe un sjam loje edhe sjam prej guri kam edhe un ndjenja. edhe mu pergjigj A din Qka ti Jetes tane une temes sjam ka muj moo.nuk e di qka me ba ma shum un meta pa koment se di as familjes qka mi than se kejt e kan dit per to edhe kan mendu qe nime o serioz djal edhe mendon per nje t ardhme , familja djalit e kan dit po djemt se kan problem qe ndrojn per dite.Ju lutem ndihmoni qka me ba se sa her jena perla un ikom shkru per mu pajtu edhe pse aj ka pas faj najher edhe jom lodh qishtut.Ama un e du shummmm se di qysh mja ba me uba bashk e mu kan tlumtur spo du me hup..