Serbet m’kan maltretu qysh kan dasht, e Burri me la kur e kuptoj te verteten, nuk mundem ta shikoj veten ne pasqyre! | Histori Të Jetës
Burri me la kur e kuptoj

Serbet m’kan maltretu qysh kan dasht, e Burri me la kur e kuptoj te verteten, nuk mundem ta shikoj veten ne pasqyre!

Serbet m’kan maltretu qysh kan dasht, e Burri me la kur e kuptoj te verteten, nuk mundem ta shikoj veten ne pasqyre! – Pershendetje mike dhe mikesha edhe une si shume te gjere deshta ta tregoi historin time jame nje nene 43 vjeqare jetoi me jetima prinderit me martuan ne moshe te re isha vajze qyteti kurse burri nga nje fshat vjehrra asniher nuk me pranoj si nuse te djalit pasi erdh nga fshati ne qytet Isha 15 vjeqe kur me martuan prinderit te them te drejten isha shume e bukure dhe isha 12vjet e 6 muaj diferenc me burrin pas 2 jave martes burri pinte shume jetonim me qira qdo nate me maltretute vjehrra nuk me donte me thoshte pse e more djalin tem nuk te dha buke me hanger nuk ta morra djalin por prind me dhan per djal tani isha shume d urte dhe jam mbeta dy her shtatezan abortova nga dhu*a fizike e burrit uj nuk kishim u dashte me bajt nga kojshit kur mbeta shtatezan me vajzen e madhe mas tre muje mu leshu gja**erdhje sepse me shtyju vjehrra me rrezoi nga ballkoni nuk ki me lind kete shtepi 5 muj tjer mbeta ne spital me rujt shtazanin linda ne fund te mujit 8 por pas shume veshtiresive vajza u rrit burri me rri**e edhe mua edhe vajzen ju betohem ne zot nuk me rri**e pse une kisha ndonje gabim vetem pse pinte sepse vet laja luja shtepin shkurtoja dru gatuja te gjitha i beja vjehrra dhe gruja e kunatit nuk me ndihmoni kur u ulshum me hanger buk vhehrra ma ndante nje pjes te vogel kaq ke punu kaq do te hashe prinderit e mi nuk i dinin keto gjera nje her erdh babi ma gjet syrin e nxim nga dora e burrit i thash me ka ra druni dha jam ardh met marre thash pa ardh burri sguxoj e priti po ai nuk erdh deri ne 3 te mengjesi une rrija zgjut sepse nuk kam guxuar asnjeher te flej pa ardh ai se ishim me qira mos me dite komshite qfare kohe po vjen kur hyri mbrenda filloj te qoj dore me rryp i thash babi o ketu duke te prit filloj me sha dul babi u fjalosen ner veti dhe me morri me veti ndejta te babi 3 muaj qdo dite dergonte njerz ti flisnin babit te kthehem dikur me tha babi pot qoj bi je me vajz je shtatezan prap nje burre ki me marre po dh**a nuk u largu me merrte ne pytje ter naten qfare kam ber per tre muaj te prind pa te i thoja me ka pushu trupi nga dora jote pram me rri**e si nje e pa vlere bera lindjen e dyte tret pa as nje dite te lumture filloj lufta e kosoves sa kam vujte ne lufte nuk mundet askush me imagjinu qfare kemi vujture une u bera dhu**** per tri dite e tri net me shume shoqe ne nje shkolle kemi vujt mizorisht pas kesaj maltretime te luftes burri me la me tha nuk je me gru e imja nje norvegjes ma ka fal nje shpi te vogel qe e ka ble per veti une vuaj nga boshti korrizor me eshte hargjuar gati i gjithe lengu i palces kurrizore dhe vuaj nga colitis ulqera vajza filloj te punoj ne furre pronari deshti ta dhu*** duke bertit vajza e ndegjon gruja e tuj e lajmron policin dhe ja merr licencen e furres dhe 30 dite ndejti ne burg sot kam frig per vajzat shume jetoim ne varfri te skajshme ne shpi me plot myk por asnjeher nuk kemi kerkuar lemosh marre nje pension ku nga semundje qe kam me eshte dashure te hy ne kredi tani jam me 30 ero ju lutem mos paragjykoni ka qen lufte askush se ka prit qe jeta ime ka me qene cdo her terr.