fbpx

S’bon mem ik edhe kjo vere pa u martu, me ka kap siklet qe du me mbet pa burr…


S’bon mem ik edhe kjo vere pa u martu, me ka kap siklet qe du me mbet pa burr… -MirMrama, du te jes anonym. Kam shkuar para gati 2 vitev ktu ne ket faqen, per nje rast me nje djal qe mka ndodh. Jem kan shum te lumtur dhe kem desht mu feju po si per ni Moment ndrroj krejt mla dhe u feju e tash martu me ish femren. Mir kam vujt shum dhe ka vanu dersa e kam harru, po nashta nuk e kam harru edhe krejt nuk e di po nuk esht arsyrja pse po shkruj po esht qe prej qathershit pom shkon krejt kjo rrotul. Para si jam njoftu me at djal athet, jam kan te njana me ma lexu kaffen dhe mka than qe kam me njoftu dikon e krejt mir, veq qe esht ni Person ne Familie qe ka shuuum inat ne mu puna e shkollimit shum tmir dhe punen shum e mir e mka than mu rujt shum prej qatij Personi. Un nuk e kam mar aq serioz dhe qeshtu eci puna. Ma merr mendja qe halla ime ishte ajo sepse shpesh kem pas Konflikt me ta per sene banale dhe shihet ne sjellje te nje njerit. Nejse Problemi qe e kam un tash esht se prej qathershit jam munu me njoftu najkon e krejt po spo me ec puna. Nfillim po doket krejt mir po gjith mas 3 mujve, pa rren mas 3 mujve!!!! Po me thojn “spo jam gati per lidhje zerioze”. E nuk po e kuptoj sen kush nuk ka mujt deri tash me shfryzu nmu a najsen po gjith mas 3 mujve po ftofen prej meje. Nket ver e kam njoftu dikon dhe qether muj me than jam dashuru nshikim tpar. Na kan propozu familiat tona, e krejt mir esht kan, tan e kan dit e krejt e tash edhe ky u ftof e mtha nuk muj sjam gati per lidhje zerioze. Si gjith i niva fjalt “je shum e mir e krejt po e meriton dikon ma mir” Nuk po di qka me ba.. sod mka tregu motra ime qe dikush i ka than asaj mu kujdes per mu se esht dikush qe ma ka inat tmadh diqka e sum len mu rahatu. Nuk po di a me ju besu qetyne senev po thjesht jan fjalt e njejta si ather e motres time e as kerkuj ather nuk i kam tregu. A thuni mundet me kan qe kam diqka si tbame? E di do prej juve mendojn qe jam qmend amo ju lutem mos mendoni ashtu. Un i kam 24 vjet tanat tmirat po e po lypi mu rahatu e jam lodh prej qetyne sene mas 3 mujve mem than “sjam gati” ,nuk bon mos mu martu ne ket ver qe po vjen me ka kap sikleti me gjet dikon edhe mu rahatu,boll u kan ma po tutna me del afati me nje fjal e nuk muj ma me u bo rahat kurr.Nashta qe qaq shum kam qef me u martu nuk po muj me gjet fatin tem,ju se dini qfar sikleti me ka kap.Veq niher duhet me gjet edhe kismet nqet ver qe vjen duhet me ja qit rrethin kesaj pune e me ja plotesu vetit deshiren. Mfalni qe e sgata aq po edhe u shfryva njeher sepse nuk po di qka me ba… Flm per kuptim

';