Sa lotin e merzin ja kam shkaketuar prinderve kur u ndava nga burri,nese nuk jeni te vendosur mos u... | Histori Të Jetës

Sa lotin e merzin ja kam shkaketuar prinderve kur u ndava nga burri,nese nuk jeni te vendosur mos u…

Sa lotin e merzin ja kam shkaketuar prinderve kur u ndava nga burri,nese nuk jeni te vendosur mos u…-Pershendetje faqja me emir qe na ndihmon te shpresemi pa frik.. un jam 22 vejce kam qen e martuar me msit edhe pse tek familja nuk kem pas kushte te mir aty ku mua me kerkuan per nuse ishin njerez shum te kapur u njohem me djalin dhe fajala ime a par kaqen nese ke respekt per nenen tende motrat e tua duhet ta respektosh edhe ate femer qe e merr per nuse sepse ajo kur e len shtepin e babes e vjen tek ti veq per ty domethan qe veq mbeshtetje tek ti e ka syt veq tek ti ika domethan tek burri.. e nese me don dhe je i sigurt un pranoj te jem nusja jote nese sje i vendosur a diqka mos me merr ne qaf te lutem dhe pergjigja e tij ishte.. jooo mua me pelqen shum dhe dokesh shum e sjellshme okej pranum me kan me njani tjetrin u martova me dasem shum te madhe ishte nje gezim si per mua ashtu edhe per ate dhe familjet tona ishin shum te lumtur kaluam pak mua gjithqka ishte mrekulli pastaj filloj inati filloj me fjal filloj duke ndegjuar shoqerin ku gjithqka paskan fol per mu nenje koh ku askush ne fisin e tij dhe shoqerin e tij sme ka njohur.. u merzita shum gjdo dit me lot per ftyre dhe ai qe premtoj qe dot kujdesem per ty me lot e mia u aegetojke kalun me kte vuajtje disa muaj dhe kurr nuk e harroj fjalen qe ja kam than.. nese je burr ose i thua vetit burr kurr nuk ban qete qeshesh me lotin e nje femre sidomos kur edin qe kto lot pom dalin nga syt shkaku yt dhe si burr qe i thojke vetit aty edi un keshtu mu pergjigj thash okej veq edhe nje fjal te fundit e kam ta dish qe para Zotit si un ashtu edhe ti jemi te njejt edhe gjithqka qeta dish uroj tek i madhi Zot qe lote e te pa fajshmit mos tet zen se at here e kupton di vetem qe qeshi de iku.. kaluan disa muaj me ato lot kur nje dit ai mori denimin me burg u denua per ca vite per mua perseri ishte sikur tme ishte shembur bota mbi kok ngala mes dy zjarreve familja ime e kuptuan ata me dojshin ne shtepi qe mos ta pres e prita per nje koh te gjat kur aj e mori denim un u shkatrrova isha e detyruar te zbatoj fjalen e prinderve ashtu paska qen me mir ku nuk shkoj nje muaj dhe un dola jasht shtetit ne shtetin gjerman.. edhe pse perseri zemra nga merzija edhe pse ika ber ato sene me mua un hala e dua sot jam bashk me vllan ktu un nga puntore e pastruse edhe pse jam pa letra sot jam udheheqese dhe pronare e shum puntorve ktu ku marr nje shum te mir te parave jam shum e kenaqur qe pranova zgjedhjen e prindeve te mij edhe pse hala mendjen e kam tek ai jo qe ika lan ven per meu merzit per ta ama ishte njeri qem rrejti sy me sy me shkatrroj jete veq Zotit ja lafsha ai din qka ban. Doja te merrja mendimin tua perseri kam shum kerkes familja me thon mos puno per ne rahatoje veten sa lotin ua kam shkaktuar dy prinderve te mi edhe pse pa deshiren time kur i shikojsha shpirti mu kallke siq thash kam shum oferta pot kam frik sepse aty ku isha veq qes kam lujt psiqikisht edhe shum her e falenderoj Zotin qe ment ne kry mi ka lan nuk edi qka te baj nuk e kam me qef te kem as kontakt as muhabet me askan te pakten edhe per nja 4 vite por familja pom keshillojn ke ba boll per neve na ke ndihmu me shum se djali ty te kemi dal e per mij djalin sepse un jam me e madhja ne familje un prinderve te mij thjesht ju them po po po ama spo mundem me ju than qe kam frik nga askush dhe nga asgje nuk friksohem por kur behet fjal per burr veq ngrihem shtangem kam diklet merzi frik nuk mendoj mir po veq merzi ne drejtimin martesor nuk edi qka te bej ju lutem per si isha e ku dola nga inati egoizmi sesi mbeta ashtu tek shpija e tij skisha guxim ti thoja me jep para per nje pal qorape dhe pergjitha e tij isht ste mbaj un ty mundesh me shku nga ke ardh ajo fjal e tija me ka fuqizuar dhe kam arrit ktu kujam sot po ashtu dhe familja ime jan shum krenar me mua ju lutem nje keshill nje fjal te mir ju deshiroj agjerim te leht dhe Zoti i ndihmoft gjitha femrat kudo qejan ju pershendes naten e mir ju lutem anonim