Rejen e kam katunark, une jam shume zoje edhe smuj me dal me te mem pa dikush... | Histori Të Jetës

Rejen e kam katunark, une jam shume zoje edhe smuj me dal me te mem pa dikush…

Rejen e kam katunark, une jam shume zoje edhe smuj me dal me te mem pa dikush… – Tung tung, jam nje nane dhe nje vjeherr me nje hall te madh dhe kam nevoj te shkruj qe ta dini se qfar eshte te jete nje nuse nga katuni e martume ne nje shpi ku kemi vlera dhe tradita dhe shkurt jemi qytetar edhe jo katunar por per fat keq katunarizmi na ka hi ne shtepi dhe nuk di si tia bejm qe ta hekim nga shtepi sepse muzika e ma***ve, dimijat edhe fshisa dojn me na qu te posht! Une jam nje nene nga Gjakova, krejt familjarisht jemi tGjakoves nuk martohem na fort jasht Gjakoves kshtu qe kur mka tregu djali qe eshte dashuru me nje vajze tDrenices, pika ne tru ke tu mra. Une jam aq zoje sa qe nuk muj me paramendu si eshte ta kete dikush nje nuse te Drenices e le me pas ne shtepi! Une jam shume puntore, punoj edhe ne administrat dhe kam aq shume shoqeri dhe familje qe me lavdojn dhe ju dukem une si nje person shembullore sa qe krejt mendojn qe e kam jeten perfekte por ne te verteten eshte qe prej se e kam martu djalin gjithqka po me pengon te nusja shume ma shume se para se me u martu. Nuk jam nje nane e keqe, nuk mund ti nderhy fatit djalit tim dhe mos ta lejoj qe te martohem por nuk jam aspak e knaqur me vendimin e tij… Ne ndegjojm edhe muzik me ndryshe, ushqehem me ndryshe, jetojm me ndryshe shkurt! Kur erdh nusja, u zgjua ne oren 5 qe ta lshoj fshisen, kjo nuk ndodh ne shtepin ton kurr pasi ne te gjith punojm dhe e kam pastrusen ne shtepi po ma bojke marre oj nane me than pastrusja qy nusja po flejke deri ne gjys tdites por nuk e di pse kjo po jeton per hallk, po jeton per fjal kurse une vetem per vete jetoj. I thash mos i prek se seshte rendi qe ti bish fshis kur jemi te gjith flejt. Pasdite shkon dhe i vesh ato dimija o Zot nuk e di ncilen shekull osht rrit kjo vajze edhe nuk e di qfar i ka pershtat djalin tim me te se djali ka qene nje tip i diskotekave edhe ka pas lloj lloj femra por nuk e di pse e ka marr kta kur kjo nuk eshte hiq njesoj me djalin dhe nuk e di as per qka kan bised kta qe e qojn aq mire kur jan si ftof e nxet, krejt ndryshe!! I kam than sdi sa here ma mos i vesh dimijat ruj per naj rast ose naj neje thojke jo oj nane duhet me mi pa kojshiket qe jam martue edhe mem pa qe jam nuse se badihava i veshi kur tplakna e mkapen fmija neper kamsh skam as vakt at here e tash jam ma e lire. Ooo Zot merrma shpirtin dhe mos tme vazhdoj ky ankth me kit grua… Zgjohet e lshon Meden ne telivizor edhe kercen ne sallon me fustana dhe mundohet tja maj rendin e nuses por burrit tim shume po i pengon se mthot eshte muzik ma***i tallava edhe duhet ta ndegjojm muziken popullore shqiptare sikur Nexhmije Pagarushen e kto ikona tjere e jo Meda e Tuna e kto qe jan dal tani qe po mundohen me be diqka por ne te vertet po bajn muzik per ma***! Jam shume nervoz edhe spo di si tja them djalit qe ma mire eshte me dal ne banes pa u ofendu as nusja as aj sepse smuj as te dal me te ta pi nje kafe dhe te them me shume krenari se e kam nuse se per bes me vjen marre edhe prej saj, me vjen keq edhe nuk e di si tja bej. Tlutem me ndihmoni qe te mos lendoj djalin as vajzen sepse nuk mund ta duroj me nshtepin time tere kit tollovi dhe tere kit ndryshim sepse skemi pas kurr ksi lloj tipi qe eshte aq e mbrapa metna sa qe as une kur jam martu edhe pse i kam 56 vjet nuk kam ba kshtu nkete dite sikur kjo. Te lutem kshilla jo ofendime , nuk dua ta ofendoj kerkon por fati eshte ky duhet se cili mu martu per kategorin e vet qe mu pershtat e jo masanej me pas problem…