Qe 20 vite burri me mban mbyllur ne shtepi, ai del dhe i mbush hundet dhe ben qejf por une nuk kam drejt sepse... | Histori Të Jetës

Qe 20 vite burri me mban mbyllur ne shtepi, ai del dhe i mbush hundet dhe ben qejf por une nuk kam drejt sepse…

Qe 20 vite burri me mban mbyllur ne shtepi, ai del dhe i mbush hundet dhe ben qejf por une nuk kam drejt sepse… – Pershendetje jam nje Nene me tre femije po pas 20vite martes nuk po di cfar me bo me burrin ta lej ta fus ne burg apo ta vras sepse ma ka pru shpirtin en fyt edhe nuk di as qka me bo tani me te.. Nuk e di si te veproj as kurgjo sepse me jam deshpru nga kjo jete, kam tentu te gjitha mi bo per ta ruaj martesen por nuk ja vlen me per asgje. Me kan martu te shpi me shkes qysh 15 vjec tani jam 38 vjec kam tre femije gjith jeten ka luj bixhoz me ka len vetem per festa dilte per qef thoshte mua me ka burgos nga 20 vjet mrenda dhe nuk e di qfar eshte te jem e lumtur apo te dal ta pij nje kafe me burr ose te shkoj najkun sikur nje qift vetem mrenda tu la tu fshi sikur nje sllav apo Zoti ta dil. Nuk me lejon askund te dal vetem per vete mendon.. paramendo nuk dal do as ne dyqan as te shkolla e femijeve po nuk ishte ai me mua ose dikush nga familja e tij karshi me mua sepse nuk kam te drejt te dal e vetme apo te shkoj ta blej nje qumesht apo nje buke pa dike sepse me thot ti qohesh dhe me tradhton ta njof une ty mendjen ncncnc. As kun nuk me len per vete nuk vjen tre net ne shpi kam vuajt aq shum sa historia ime shkruan nje liber tani e 4 vjet ka fillu dro** merr lek borxh gjoja kam gruan semur kam kalamjt rrena nga me te ndryshme tani per momentin jam shum keq ka tre net qe nuk vjen ne shpi ka marr mbi 1 miljon lek borxh per ate shkret vetem qe ti mnbush hunt dhe me duket se ka shit dhe makinen se para nje muaj e shiti po makina eshte ne emrin tim dhe shkova dhe e mora. Mu lut djali i dy fale babin dhe kete her se nuk bo mo i gjeta leket te njerzit e mi dhe e mora makinen e kish shit 500 mijlek sa nuk bon aq shkova i thash vjerrit dhe vjerres ca ka bo cuni juj me than fute ne burg shkaterroj shpin dhe hajde te mbaj un ai jeton ne fshat dhe eshte 100 vjet prapa e ekonomin Jo se un jam me mir se jam me gjysma e shpis eshte me barake dy dhoma kam Ku te rrin un ketu i thash ca te ha Ku te flej Ku te flej un flej dhe ti tha ca te haj un ha dhe ti mora kalamajt dhe erdha ne shpi nuk kishte poshtrim ma te madh per mua kam qa nje muaj dit e nat. I gjeta leket e mora burrin dhe shkuam te makina se atje Ku e kish shit e gjeti cuni dhe i tham atij burrit mos e prek makin se eshte e vjedhme dhe do lajmeroj policin se kish pas dash me e shit per pjes e mora makinen e fala shkuam ne nje qender tregtare i bleva rroba i thash dhe dark me lek borxh se un nuk punoj se nuk me len se un cmesheh syri ma bon Dora cdo gje dmth e fala tani prap e ka bo ate gabim nuk po di ca te bej kishte dy muaj qe nuk pinte dhe kur pin ka dor e kam kerrcenuar nuk bon gjoti se un dal per dy ore se kam shok ju lutem anonim se ai nuk e di se kam fb pres keshillat e juaja nuk kam Ku te shkoj in vetem Zotin kam shpresat te ai i kam kam 20 vjet qe e nim femijet e mij jan ma mir jetima sa jetima me bab gjall e vrafte Zoti ishalla I kam tho ju lutem ndoshta nuk jam shpre mir po mos me gjykoni po me keshilloni sepse shume kam nevoj per ndihme edhe te me tregoni se si te veproj tani sepse nuk mund ta zgjas kete jete keshtu me plot vuajtje dhe dhimbje vetem mrenda vazhdimisht…