Qe 16 vite mendoj per ate dashuri, tash kam femije me tjetrin por Ai u lajmru prap duke m'kerku qe Une ta... | Histori Të Jetës

Qe 16 vite vuj

Qe 16 vite mendoj per ate dashuri, tash kam femije me tjetrin por Ai u lajmru prap duke m’kerku qe Une ta…

Qe 16 vite mendoj per ate dashuri, tash kam femije me tjetrin por Ai u lajmru prap duke m’kerku qe Une ta… – Anonin ju lutem. Desha ta ndaj me ju nje histori dashurie. Jam 35 vjeqe e martuar nen e tre femive. Kur isha 18 vjeqe o njoftova me nje djal fillova te dal me te nje her ne jav apo dy. Pas nje kohe fillun takimet tona te behen edhe me te shpesha u dashurova marrzisht ne te e doja pa kufi dhe me donte shum pas nje viti e kuptun edhe familja e tij edhe e imja. Por familja e tij nuk pajtohej assesi me lidhjen ton shkaku i nje te kaluares qe kishin me nje te afer te familjes time ..edhe pse ishin kunder ne vazhduam edhe nje vit tjeter ashtu bashk deri sa me as nata e as dita nuk na ndante ..pas dy viteve bashk nje nat ne enderr e pash me kishte kap per dore me dergoj tek nje bjeshk shum e nalt aty ma lshoj doren dhe me hodhi posht u zgjova mengjes u gezova qe ishte enderr pa mendu qe at dit met vertet ma lshon doren per jet.. At dit erdh shoqja ime dhe me dha nje lajm tragjik ‘ai tha eshte fejuar’ njeriun qe un e doja shum e qmoja shum ishte feju me dike tjeter pa me then mua asnje fjal. At dit sikur bota u shemb mbi mua. U mundosha ta ngushlloj veten duke i then vetes sesht e vertet po per fat te keq ishte shum e vertet . Sdoja te jetoja me provova me dhjetra her ta lendoj veten tentova te behem katil i shpirtit tem po nuk munda kur e kujtoja nenen time. E denova veten me nje gje qe e lendua veten per se gjalli. U fejova edhe un me inati pse aj eshte feju pa mendu qe nuk muj me harru asnjeher pa mendu qe jetoj me ket dashuri tpa shpres pa rrugdalje asnjeher. Tash e 15 vite jetoj me ato kujtime me at dashuri qe asnjeher su shua asnjeher sarrita ta largoj prej zemres ..pas ktyne viteve rastsisht e gjeta fb. Dhe i shenova ja thash ato krejt qka pata ti them .. Ai me thot se njejt ka kalu gjat gjith ktyre viteve duke vujt duke mos mharru asnjeher qe 16 vite asnjeher sjemi pa as nuk kemi fol ..asgje nuk kerkon me shum nga un vetem kerkon qe tja fal ato qfar me ka ber mua .. Edhe pse jam bind qe ka vujt edhe aj sikurse un se ishte shendrru ne nje njeri tjeter ashtu nga pamja qe e pash ne foto nuk e njoha nuk besova qe eshte ai ishte shkatrru shum ..po nuk e di a e meriton aj tja fal un at gabim qe mua mka kushtu me krejt jeten mka shkatrru a meriton aj tja fal un kto qka un kam vujt per te ..nuk e tregova ket histori me naj qellim tjeter se un kam femi ata jan arsyja qe un jetoj nuk mendoj kurr ti braktis per asnje gje ne bot. Vetem desha ta merni si shembull tkeq per ata qe martohen tuj ngu qefet e dikujt tjeter pa mendu qe martesa me zor sshkon mere at qe ti don e jo qka e dojn jeta e gjat eshte shum e rend te jetosh me dike qe se don nuk ka me keq se kjo. Ju pershendes ju lutem pa ofendime vetem desha ta ndaj ket histori qe ka njerz qe vuajn me vite pa asnje rrugdalje.