Pragjykimet e njerzve pse mete pa martu, qka u bo pse spo e mer kush, nashta eshte e smut naj sen krejt kto...! | Histori Të Jetës

Pragjykimet

Pragjykimet e njerzve pse mete pa martu, qka u bo pse spo e mer kush, nashta eshte e smut naj sen krejt kto…!

Pragjykimet e njerzve pse mete pa martu, qka u bo pse spo e mer kush, nashta eshte e smut naj sen krejt kto…! – Pershendetje anonim jam nje vajze 26 vjeqare jam e diplomuar beqare edhe pse jom beqare nuk merzitem se Allahu secilit ja ka caktu fatin e vet dikuj ma heret dikuj ma vone , se vetem sprov jemi kit bot andaj mos te shpejtojm me marr ni vendim kaq te veshtir se nuk eshte let se po te shkatrrohet jeta e me pas ton jeten probleme se burri merret per veti jo per ngjeti as me thon dikush u martu e su martu se na kem qef si shqiptar qe jem i mar njerziit per goj qka u bo su martu se mer kush anej e knej po une du me mar burrin veq kur tem pelqen mu jo kur tmerzitna prej fjalve te te tjerve , ose ja nisin me fol me than psee mori mos eshte e smut naj sene spo kallxojn i lendun bre me dit kallen bre me dit qka po ndodh ne shpin e kojshis e se kqhrin tveten, mesin tu kqyr ndritare kush hini e kush dul kjo eshte tmerri i zotit poti deri sa ki me nejt tu kqyr qashtu shpija jote ka me tu kall flak e ski me pa tu mos pas kohe mu merr me shpin edhe robt e shpis tane tu munu me u qky per kojshin qka boni ku shkoj qka tha me kon po del kur u kthy qka u bo pse nuk erdh,, ma ire i din kojsiha punt e shpis tem se sa une kjo eshte tmerri, tani martohu mos tja qelin gojen dikujt hajt se koha u bonen vjet jooo o shqiptar jo ashtu se nuk bon nukjetohet jeta per dikon tjeter po veq per qefin ton, MOS U MARTONI PSE SHOQJA U MARTU OSE SHOKU prite kohen tane mos u nugt se jeta eshte e gjate e nuk kalohet meprobleme e une po du meju than vajza e djem sa her hy kit faqe asniher nuk sho histor te mir qe me ka len pershtypje sado pak po vetem te merzitshme ndarje tradhti, konflikt me vjehrra , me kunata, e kom ni lutje mos shpejtoni fejes martes se shumicen e rastev po ndahen po kan tradhti, po lujn bixhoz, pijn alkohole ,po me mendu ma shum se martesa seshte ni dit dy po per ter jeten, se po krijon familje te gjitha pasojat po i bartin femijt po te jem te kujdes’shum me gjet ni person qe ka vler te madhe qe ka sinqeritet, se pasuria asgje seshte kur nuk eshte i sinqerte ,dhe merre ata qe ta don zemra jo per hater tjeter kujte se askush smun ta ndin zemren tende sa qka ndjenje. Nuk po i fajsoj vetem djemt po edhe vajzat per ata te kem kujdes.Une edhe pse skam qen e martuar asniher po kur po i lexoj qdo dit kto histori spo ki shpres me gjet ni person si duhet qdo send u ba interes ne dit sodit, te gjejm ni person te duhur qe te don pa interes .Une ju pershendes te gjith ne ket faqe Zoti ju shperbleft dhe jav plocofte te gjitha deshirat ne jet.!