Per vajzen qe i coi video djali me tjetren, nuk eshte faji juaj qe fati te ve para disa meshkujve plera dhe... | Histori Të Jetës
vajzen

Per vajzen qe i coi video djali me tjetren, nuk eshte faji juaj qe fati te ve para disa meshkujve plera dhe…

Pershendetje anonim ju lutem Po shkruaj per ate vajzen qe i coi vidio djali me femer tjeter ,e keshilloje te mos merret me me ate djale nje per arsye se nje person nuk zgjedh njeriun e jetes duke pyetur dike tjeter qofte ajo nena por pyet zemren e dyta eshte djale shume i papjekur dhe nese vetem per kaq gje ai ste priti dhe nuk i interesuan arsyet e tua qe smunde te dilje ate nate ai morri hak kjo tregon qe ai ste vlerson qe tani vaj me det me vone dhe per cdo gabim tendin do marr hak disi dhe nje marrdhenje po spati respektin mirkuptimin nuk mund te quhet mardhenje dikush qe ste meshiron mos prit te te doje ,une personalishte mendoj te do per maman e jo per veten ,ti je vajze e re do njohesh te tjere mos mendoni se eshte turp te largoni dike qe ju demton bile thoni shyqyre qe ju ndodhin gjera te tilla qe zoti ju hap syte sa jeni ne kohe mos u ndikoni kaq shume nga mentaliteti turp eshte te besh ku*veri dhe jo te dalesh te njohesh dike brenda kufive turp eshte te shkaterosh veten dhe shendetin plus te lendosh vetem per tu ruajtur nga nami ,behu e forte dhe mos guxo te vuash per dike pa vlera dhe te lige po thuaj shyqyr qe po shpeton nga dikush i tille mos meshiro sepse te pameshirshmit do te shtypin po te pane zemermirsie nepermjet asaj do te shkateroje ,te uroje me te mirat dhe mos e mendo dy here ta largosh nga vetja Gjithashtu per gjithe femrat te cilat stepen per te bere zgjidhje nga fakti qe kane frike nga paragjykimet apo reagimi i familjes filloni te mos e keni kaq problem nuk eshte faji juaj qe fati ju ve para disa meshkujve plera tradhetar dhe kafshe nuk mund te shtyhet jeta me manjaker te tille sepse pastaj do perfundoni si kto qe mire qe ja nxine jeten gruas por dhe kur i ndan i lendusin ndaj hapni syte njihini me gjakftohtesi ne lidhjet tuaja meshkujt mos perfshini ne njohjet tuaja puthjet apo prekjet por njihuni vec me kontakte dhe kafe se po perfshit ndjenjat do filloni ti pelqeni me shume sec duhet do filloni ti justifikoni ku sduhet e ne fund ato do ju njohin e ju sdo i njihni dot se kush jane ne te vertet ,bota ka folur dhe me te mires do ti gjej dicka per ta share te vetmit qe lavderojne jane ato qe kane vdekur dhe kjo pasi ka vdek robi se sa jane gjalle slen gje pa e shajt ndaj mundohu mos ndikoheni sa kohe keni ndergjegjjen e qete qente le te lehin se cdo shpi ka hallin e vete shihni te keni shendetin familjen mire njeriun me te cilin do ndani jeten ta zgjidhni mire kto kane rendesi ne jete ,kjo vlen jo vetem per vajzat qe shkateroj veten dhe familjen se sduan te turperohen dhe se bota do flas !!!! Por kjo vlen dhe per ato familje qe lene femijet e tyre qe i risin me mund te vuajn lloj lloj torturash maltretime psikologjike e fizike bashke me niperit vetem se do flas bota .filloni reflektoni njerzit jam te gabueshem ato qe pendohen kur i fal zoti kush jemi ne ti gjykojme e ti lem ne fatin e tyre te keq ne vend qe tu japim mbeshtetje dhe force per te vazhduar para .