Per shkak te vuajtjeve nga vjehrra dhe burri,me zhilet i kam pre duart e mija,me mire te nderroj jete se te jetoj ne ket shtepi... | Histori Të Jetës
Per shkak te vuajtjeve nga vjehrra dhe burri,me zhilet i kam pre duart e mija,me mire te nderroj jete se te jetoj ne ket shtepi...

Per shkak te vuajtjeve nga vjehrra dhe burri,me zhilet i kam pre duart e mija,me mire te nderroj jete se te jetoj ne ket shtepi…

Per shkak te vuajtjeve nga vjehrra dhe burri,me zhilet i kam pre duart e mija,me mire te nderroj jete se te jetoj ne ket shtepi…-Po filloj me nje histori te jetes sime te tmerrshme , jam martuar qe 4 vite prej qe jam martuar dite te bardhe me sy skam pa nga vjehrria dhe burri , per gjdo gje qe kam be jan mundu mem gjet diqka vrejtje per tmu kap per tme then diqka si burri ashtu dhe vjehrria i kam respektu dhe i respektoj asnjeher skan pas fjal kqia nga une, deshirat e mia jeten tem gjithqka kam Lan anash shume here me kan thirr shoqet me dal skam dal veq shkaku mos me ba fjal se dikun me dal me fjal saher kam shku tek nana gjithmon me fjal, per shkak qe duhet ti pyes vjehrrin un kam tregu disa here prap me fjal hunve dhr kam thene me kurre. Kam qene e semur shume here qe trupi me eshte dridhur me kan pa ashtu skan tentu asnjeher mem than lej punt ose shko pusho vetem me shikojne as sme pysin qfar ke un ashtu boj punet vetem qe mos te kete fjal sepse me eshte lodhur shpirti , kam dasht te ndahem disa here por se di qfar me ndal kam frike nga gjerat qe do vine pastaj nga menataliteti i keqe ne fshat , nuk e boj veten superiore pa asnje gabim por thejsht mundohem asnjeher pas gjitha gjerav qe me kan be prind e tij asnjher nuk jam shty me ta asnjeher gjithhere prap ju kam fol , ne kohen e fundit jam shume e semur nga stresi tepert kam dhimje te medha koke kam rene nenpeshe shume , kam qene te mjeku mka than veten nga stresi e ke mi ka jap do barna kunder stresi , por prap e kote prap jam shum keq , burri sa doket si djall sa kthehet prap ne person te mire per nje sekond ndryshon , kam bisedu me familje me thojne vendos vet i dine te gjitha hjekat e mia per shkak ktyre gjerav kam dashur ta mby s veten shum here nga merzia e madhe qe kam , femij nuk kam aq shum dua ta kem Nje femij por kam frike qe gjerat sdo vine kurre mire dhe femija di te jete viktim sdu me perjetu fmia ime gjera kqia gjdo nate shohe ne enderr bebe , shohe enderr djepin bosh po nuk guzoj te rrezikoj kam duru aq shum dhe po duroj ende , se di jam Shume keq asgje skisha dashur vetem te vdes apo te zhdukem sa me pare.Per prind i kam thene mos me thuaj me pyte me ju tregu ju tregoj me ty jam martu ti pytesh per mu Mos me thuaj se sti pyes nga shtepia nuk dal Asnjeher pa ju tregu , saher kam shku tek familja ime me fjal kam shkuu kinse duhet ti pyes , deri kam shku tek familjs burri duke mgjujt me fjal kan shku dite e jav sme ka fol vetem Per kete gje , ka nzan tu shku ne muzika qe kercejn valltaret dashni nga ky nuk kam vetem ne shtrat kur vjen puna pej nje minut dhe flen pastaj , bej punet vi te shtrihem ne dhome se ne sallon nuk mund te shtrihem lloj lloje fjale me thot pse ke arfh me ra spot vjen marre ma more ftyren mos prit met dasht kush , kur i them Te ndahemi thot poo ndaju deshiron qe vetem un te them te ndahem per tme lene fajtore me ka ardh shpirtin ne fyt saqe shpesh deshiroi ta mbys veten ne ket shtepi skam rehati as asgje thjesht i kaloj ditet me zor shkaku i fjalve mos thojn u nda e La e fjal tjeta te flliqta qe fliten neper fshate mos e pafsha askend si mu me mir te vde s se te jetoj kete jete , me ka pare duke prer veten duart e mia fytin time asnjeher si ka ardhur keq asnjeher ska ndryshu si me ka kalu pakez prap ka fillue me gjerat e njojta krejt doren e kom shenja nga zhileta qe e kam pre r veten sndjejsha dhimbje vetem dhimbjen e zemres deri ne fund gati mu infektu krejt gja ku dhe mora vaksinen , nga merzia zemrs me maltretute shume Shpesh mjeket dyshuan qe kam ndonje semundje ne zemer por gjitha e kisha nga stresi me ka than nuk guzon te kesh stres dhe te merzitesh se do besh shume keq i din te gjitha dhe prap sndalen din asgje skisha dashur vetem te jem nje pune te kuujdesem per veten dhe ta bej zgidhjrn per shkak se familjen tek baba r Kam me Kushte te kqia inshalla Zoti se provon askend si mu dje ma bene nje zgjidhje sa me shpejte …!