Per inati sa her qe Burri u kthejke nga KS, Une dilsha prej shpis me qellim, nuk e respektojsha se... | Histori Të Jetës
Per inati

Per inati sa her qe Burri u kthejke nga KS, Une dilsha prej shpis me qellim, nuk e respektojsha se…

Per inati sa her qe Burri u kthejke nga KS, Une dilsha prej shpis me qellim, nuk e respektojsha se… – Pershendetje, une me burrin tim jemi njoftu shume te rinj, edhe familjet e kan njoft njona tjetren per shkak se kishim miqasi tjeter, dhe per ket arsyje na martun shume shpejte si e kuptun lidhjen ton. Me burrin kemi 14 vite sbashku dhe 2 femije edhe pse kemi pas shpesh her probleme ose kemi provu mu nda, burri asnjeher ska qen i perkushtum sa duhet ndaj familjes ai gjithmone ka punu shume apo eshte marr me aktivitiete tjera po me familjen eshte marr shume pak, kurr asnjeher skemi bo nje pushim qysh duhet apo nje shetitje ose diqka qysh bojn familjet tjera normale, po une e kam arsyetu se eshte person i till i dhonen mas punes shume, edhe une sjom marr shume me to e kom pas punen kam qene e lire me dal me shetit. Femijve ja ka plotsu qdo deshir ju ka ble shume dhurata eshte marr me ta i ka bo tlumtur edhe pse kohe sju ka kushtu shume, po raportin me mua e ka pas shume te ftofte edhe une me to njejte. Para dy viteve shkoj ne ks me hap firmen aty dhe vitin e fundit ma shume ka qendru aty, raporti jon fillon mu bo edhe ma i ftofte, mu me hyri inati dhe gjelozia sa her qe ai u kthejke nga ks une me qellim dilsha nuk e pritsha apo nuk e respektojsha, u mundojsha me arsyetu se eshte tu punu po prap nuk mpelqejke qendrimi i ti ne Ks edhe pse sa ka qendru atje ka qendru edhe ktu, po mu nuk mpelqeje se atje dilke shpesh kish nje shoqni shume tmadhe po asnjher skam besu qe mtradhton anje femer. Ne fillim te marsit kur filloj edhe pandemi ai qellloj ktu dhe ka mbet ne ate periudhe, une u nisha ma mire edhe ma rehat se e kisha afer familjen edhe burri. Nje dite e marr nje telefonat nga nje femer atje ku ajo mkish kontaktu mu me vertetu nese nuk jemi te ndam sepse ata po e mashtronte se jemi te ndam po kish fillu me dyshu dhe tani ishte edhe shtatzan. Me burrin u ndava per disa muaj sepse nuk mujsha me perballu diqka kaq te ran, edhe pse ai ishte pendu dhe mpremtoi qe kurr skthehet ne KS po as nuk merr pergjegjsi per to apo femijen, pas disa mujve une e kjotoj qe ai prap kishte shku dhe ishte taku me to, po tash mka hy inati pse une tja lo asaj dhe fmijes tsaj e ti lo fmijt e mi pa bab. E kam kthy prap ne shtepi vetem mos tja lo asaj. Nuk e di nese kam vepru mire pres keshilla dhe komente nga ju.