Pasi me premtoj se do te martohet me mua, me genjeu qe ka semundjen e keqe dhe me la e vetmuar ne Gjermani…

Pasi me premtoj se do te martohet me mua, me genjeu qe ka semundjen e keqe dhe me la e vetmuar ne Gjermani… – Anonim ju lutem..! Pershendetje desha nje keshill prej ju do e shkruj historin time po ju lutem me ndimoni … Une njoha nje djal ne ane te motres se ti ne filluam buseden dhe mas nje muaji filluam nje lidhje mir po lidhjesh telefoni per arsye se ai jeton ne zvicerr mir po mas nje kohe une mora nje viz dhe erdha te ky mu dasht koh te e bind babin qe gjithqka eshte ne rregull dhe se une po shkoj per tu martu , u bind babi deri momentin kur ky djali e thirri i foli qe gjithqka ka me qen ne rregullt edhe do jet e sigurt vajza juaj, pas gjith ksaj ai me tha te takohem me prinderit e ti une u takova gjithqkq ishte ne rregullt ..mas nje jave une shkova tek ai me doli me priti dhe filluam taman nje lidhje planifikuam gjithqka si do jetojm si do behem kuror si si te punesohem sa femi do ti kem gjithqka ishte ne rregullt… une gjithqka bera per tee ne fakt u dashurova bera gjithqka qe ai te jet i knaqur me mua u perballa me gjithqka vetem ta kem ato afer te fillojm nje jete te re me nje lumturi shum te madhe sepse e dua por mbas 4 diteve qe ishim bashk ai me qoi te banoj tek motra e ti me pas me la anash as nuk methirrte as nuk interesohej per mu mas nje jave qe isha tek motra e ti e telefonoj motren e ti dhe tha thuj asaj se nuk mundem me vendos me te te jet ajo grusja ime gjoja se une jom e semur me kancer mir po une shum e shendosh jam nuk kam ndonje semundje mir po kam ca mungese vitaminash qe me bin floket po keto mbrenda 6 muajve do jem shum mir mjeku me tha mir po ai vndosi te mos jet me mua per ket shkak u deshprova sa qe nuk mendoja asgje tjeter perpos vdekjes nuk kisha diken te aferm te me kshillonte te me ndimohnte sepse jetoja te motra e ti faleminderit ajo ishte shum e mire me msoj si te veproj me te e te vazhdoj jeten para ..mir po mua ende me dhem zemera per te e dashuroj me shpirt pas nje kohe te shkrute u qetsova pak dhe une me pas vendosa te shkoj tek ai dhe te bisedoj dhe ti mar rrobat dhe te iki duke menduar mir une thash me vete ti kerkoj ndim qe mos te kthehem ne kosov ndoshta diqka e mir me pret edhe pse ky nuk ishte fati ime.. me tha se te ndimoj mir po kur erdha tek banesa e ti ai nuk don te me ndimoj me tha qe e vetmja zgjidhje te kthehem ne kosov thash ate edi po dua kete ndihm prej teje te me ndihmosh ne te punesohem dhe nje banes edhe ti rrugen tende une timen me tha okej ska problem do mundohem . tash ka nje jav qe jom me te une nuk mundem ta detyroj te me dashuron sepse dashuria nuk blehet edhe pas gjith kti vendimi qe ka marr une smundem ta detyroj edhe nuk di une i thash qe nuk do te nderhy ne jeten tende mir po vet nje ndihme me duhet te gjej pun dhe nje banes e te jetoj vetem por thot se do mundohet po nuk shof as gje tek ai se mundohet per mua na jetojm bashk sikur shok e shoqe eshof qe ska interesim as te kthehet ne dashuri as te me ndimoj e vetemja zgjidhja e ti eshte te kthehem ne kosov po une nuk dua pse te kthehem ne kosov mbasi kam viz do mundohem te pakten te punoj te filloj nje jet tjeter po me jan shuhar shpresat per pune … Ate nuk mund ta bindi te jet me mu te detyroj sepse jeta nuk eshte vetem nje dit jeta eshte e gjat.. ju lutem me jepni ndonje ide , keshill se si te veproj