Pasi i fejuari me nderroj jete, vellau me shendrroj jeten ne ferr... | Histori Të Jetës

Pasi i fejuari me nderroj jete, vellau me shendrroj jeten ne ferr…

Pasi i fejuari me nderroj jete, vellau me shendrroj jeten ne ferr…- Pershendetje per te gjith ju qe jeni ne ket faqe.jom nga fb i Dajes ju lutem dua te mbes anonim.po lexoj shum histori te dhimshme ne ket faqe e deshta edhe te tregoj ni histori timen se dita dites pom shkatrron .e ti marr mendimet e juja qysh kishit vepru.jom ni vajz 44 vite para 6 vitev u njoftova meni djal shum te mir u fejum ishin ditet mat lumtra te jetes time po kjo lumturi nuk vazhdoj gjat se ish i fejumi humbi jeten tragjikisht e une mbeta teper e lendume. Nga ajo dite une kurr skam mujt me marr veten as te forcohem qe te dua tjeter kend edhe pse e kam moshen e krejt por e kam desht shume, jam kan ne gjendje gjithqka te bej per te. SE zoti njerzit e mir i don ngat veti edhe per ata u desht me u shkeput nga ajo enderr qe kisha me nje jete te lumtur me personin e zemres pasi qe Zoti ma mori shume shpejt.. Prej se ka ndodh ky rast une e kam nje problem krejt tjeter, dhe problemi jem ka te bej me vellaun tim. .Nuk e di ku qendron problemi se vllau sme len syt mej qel gjdo fjal mat keqen e flet per mu edhe mu ma thot ne ftyr ty nuk te don kush ma ti nake mbet ne der edhe buken kur e ha ma kqyr nuk e di qkaa me ba jeta muka merzit jo vetem vllau po edhe kunata tash te njejta spo di ka meja mbajt shpesh her mendoj mej jep fund jetes gjdo levizje qe boj duhet me dit vllau se nuk kan qef mu mem pa tu knaq nte kisha ni pun dikun me punu skisha ndejt ni dit ket shpi as ni dit nuk e kom te lumtur une qka te boj me lot e laj per mu ska dit tmir me lot ne sy e kom shkru ket histori e lus zotin kurr mos mu ba mengjes se qysh ne mengjes problemet fillojn per mu nuk jom femen rrence as nuk jom nje femer laperic as tradhtare po skom qef me lu kerkush me ndjenja tmija dhe te me ofendoj dhe te me lendoj vetem ni dhom te kisha dikun e ni pun bre qe mos me mujt me ju bo barr kerkujt hiq as vellaut as kunates as kerkujt tjeter isha qetsu se shpirti pom dhem nga kjo jet shpesh her zgjohom nga gjumi i lutem zotit merr hak per mu sepse une e di qe Zoti eshte me i fort se na dhe mundet te bej gjithqka se une spo kom fuqi per kurgja prind si kom se kur jon kan ata ma ndryshe ka qene gjithqka, ska guxu kerkush te me thoje kurgjo por vetem me kan ruajtur si syt e ballit, si nje bije e vertet. nashti ish kan ju lutem qka me ba ne ket situta me falni se e zgjata pak kaloni ni dit te mir per te gjith ju