Pas 24 viteve martes kam mbet shtatezen,formula ime qe mbeta shtatezen ishte... | Histori Të Jetës

Pas 24 viteve martes kam mbet shtatezen,formula ime qe mbeta shtatezen ishte…

Pas 24 viteve martes kam mbet shtatezen,formula ime qe mbeta shtatezen ishte… – Falimenderit qe ma dhat mundesin me shkruajt historin time me juve qe mban shume dhimbje dhe ankth por nuk ben kurr shpresat mi humb sepse lutjet e mija i ka ndegju Zoti dhe mi ka plotsu sepse nuk e kam ditur se qfar eshte lumturia deri sot. Une aq shume jam lutur te Zoti dhe jam mbeshtet se do te behet mire nje dit pamvarsisht moshes tani qe i kam 44 vjet une kurr nuk jam deshpru dhe e kam dite se nje dite edhe per mua do te kete Zoti femije dhe do te me bekoj me emrin Nane. Ka shume raste kur qifte nuk kan femije mirepo eshte gjithmone nje arsyje, tek une as nje arsyje ska qene vetem skam mujt me mbet. Burrit i kan thon mjeket quditerisht je mire, mua po ashtu njesoj edhe nuk e kemi ditur kurr arsyjen se pse une spo mundem te behem nane. Kom provu gjithqka, mdoket skom lan gja pa e provu tulifar kremi, tulifar barna edhe shume shume mjalta dhe qaja bio por as nje nuk me kan nidhmuar. Kam shkuar te hoxha dhe si gjdo hoxh me tha qe kam magji edhe duhet te mbeshtetem te Zoti, une kurr nuk e hoqa mendjen nga femija gjithmone me mendim qe po jes sot shtatzane po jes neser edhe jam mundu me shpirt me u bo nane edhe pse kan kalu shume vite por e kam gjet me ne fund formulen. Formula ime qe me ka ndihmu ma se shumti ka qene lutja te Zoti se as me IVF nuk me ka funksionu sepse nuk isha e mbeshtetur te Zoti por ne at minut qe fillova te kem Zotin ne mendje me shume se deshiren dhe te jem me e afert me te e kuptova tani qe isha shtatzane. Per ju grat qe nuk keni problem me mbet shtatzan nuk mundeni me dite se qfar gezimi ka qene per mua kur e kam kuptu qe jam shtatzane sepse 24 vite kan qene plot deshprim dhe bosh pa lumturi ne shpi, pa nje ze te vogel duke na thirr mami dhe babi por vetem kot zhurme telivizori dhe gjerat materialistike qe nuk kan vlere me vetem shendeti i femijes tim dhe vetes. Une nuk e di se kur te shkoj ne boten tjeter sa shume do ta falenderoj Zotin per mrekulliat qe i ben ndaj nesh dhe te gjitha tmira qe i ben sepse po mos te ishin lutjet e mija dhe mbeshtetja ndoshta kisha nderru jete edhe isha shku ne boten tjeter me merak se qfar eshte te jem nje nane. Te jem nje kujdestar per nje shpirt te vogel qe e kam kriju une me dashurin time. Burri gjithmone me ka perkrah dhe kurr me ka then nuk do te braktis edhe nese sdo te kemi femije une nuk e le dashurin e jetes per femije sepse Zoti ka femije per te gjith dhe heret apo vone kemi me pas vetem nese mbeshtetem keshtu qe kjo postim shkon per te gjith ato gra tlutem lutju Zotit dhe hiqe nga mendja se kta posht munden me tnidhmu si doktoret si hoxhallart kur ne fakt ti je ajo qe mundesh ta ndihmosh veten vetem me lutje dhe mbeshtetje. Jam ne muajin 8 dhe e pres nje vajze qe mezi spres ta mbaj ne duar dhe te rri zgjuar tu e ushqy sepse te gjitha keto jan kenaqsit e shpirtit time. Flm shume faqja qe ma mundesuat ta shkruaj kit histori qe e vuaj qe sa e sa vite dhe nuk kam mund ti tregoj familjaret qe te mos merziten sepse normalisht kerkush nuk deshiron qe vajza apo reja e vet te mbet pa femije dhe per ate arsyje e kam mbajt mrenda vetes kete ankth. Jam e lumtur tani qe e di ndjenjen e shtatzanis dhe tani jau besoj te gjitha grave qe me thojn qe nuk ka gje me te bukur sepse me tvertet nuk paska, flm shume faqja. Anonim tlutem..