Osht i martum por m'ka lan shtatzane, kur dashta me i tregu me la, ende nuk din asgje! | Histori Të Jetës

m'ka lan shtatzane

Osht i martum por m’ka lan shtatzane, kur dashta me i tregu me la, ende nuk din asgje!

Osht i martum por m’ka lan shtatzane, kur dashta me i tregu u nda prej meje, ende nuk din asgje! – Pershendetje historia ime esht kjo jam nje vajz mergimtare edhe un kam nje histori dashurie te cilen du ta ndaj me ju isha vetem 18 vjeqe kur u dashurova kalova me ni djal afro 3 vite pastaj ndodhi pa prit ndamja cilen nuk e pritem asnjeri shkaktar te ndarjes ishte vllau i te dashurit tim i cili mashtroi me motren e gruas te vet e martuan pa deshir shkun dy vite me gjejti prap fillum edhe pse ishte i martum u takum prap i bashkum zemrat fillum te kalojm prap planifikoj edhe ndamjen deri sa nuk na zbulun para se te kuptoja qe jam shtatzan dhe ne at moment ne telefon me mori gruja tij me tha nese nuk e len te qet te boj be ne qka do qe lendoj veten un at nat desha tja jap lajmin e gzuar atij qe me duket jam shtatzan po nuk ndodhi kjo u desh te vendosi qe ajo te jeton e fmija te mbetet vetem i imi zgjodha ket familja me qiten prej banese tani punoj per buken e gojes kom 7 muaj e gjys shtatzan bineq djem aj me kerkon me thirr jam detyru te ndrroj numrin mos tme gjen askund te vetmin kujtim kam femijen por un zgjodha fmijen lash familjen ndoshta dhe kam ber gabim por smunda te heq dor vllau i te dashurit e din qe kam jam shtatzan me ka par ne pushim rastesisht kam pas 5 muj e gjys barku im pat fillu me u vrejt dhe prap ska tregu nuk di qysh kjo bot e rrejshme fmijen e vllaut mos ta don kto fmij ne bark tem qe po rrin jam betu qe kurr asnje antar i te dashurit nuk kan me i taku fmijt e mi ka me luftu per to mos me ju mungu kurgjo un ka me qen mami dhe babi gjithmon puna ime esht sekretare ne ambasad te arabis ne zvicerr kjo ishte historia ime qe shpresoj mos ti ndodh askujt edhe pse jom e lumtur edhe jom e fort rri ne kemb tmia pa asnje antar timin qe tme ndimon perveq nje shoqe kolege punes qe me rrin afer gjithmon kujdeset per mu vjen ne kontrolla me mu flen tek un shkaku qe friksohet mos me kapin dhimbjet kjo jam un qe perballem me keto ju betohem anonime.