O Zot Burrin me sy sun pe shoh, edhe pse e ka shkel Kuranin qe prej fejese kurr ma sme ka tradhetu por... | Histori Të Jetës

O Zot

O Zot Burrin me sy sun pe shoh, edhe pse e ka shkel Kuranin qe prej fejese kurr ma sme ka tradhetu por…

O Zot Burrin me sy sun pe shoh, edhe pse e ka shkel Kuranin qe prej fejese kurr ma sme ka tradhetu por… – Tregomni ju lutem a edhte normale tash kjo qa bej?! Jam nje grua 28 vjeqare e martuar qe 5 vite. Deri me tash kam qen shum e lumtur me jeten time familjare me burrin edhe 2 femijet e mij, por kohen e fundit jam shum keq ne ankth a depresion se di. Kam qen njeriu ma i lumtur tash me kan humbur gjitha ndjenjat jam nervoz dhe kam teper inat burrin sun pe shoh me sy, po ju tregoj arsyen. Kam qen e re kemi kaluar me burrin tim nja 1 vit e gjys gjat asaj kohe me ka tradhetuar nja 3 her u ndajsha por e dojsha shum u bojsha bashk prap nejse thojsha asht i ri ka gabu noshta edhe sjemi qaq gjat bashk nuk po ndjen dashuri ende sa duhet vazhduam u fejuam u martuam ato gjera u zbehen e u harruan dhe sjan perseritur me kurr qe 5 vite po nuk e di si ndodhi nje dit duke ndenjur e pash nje film me tematik tradhetie edhe pa pritmas mu kthyen ato gjerat e se kalumes. O zot ka qe disa muaj qe veq shpirti im e din si po ndjena e nenvlersuar e pa shpres edhe sun i hjek nga mendja qe 24 or me rrin ne kok ato kujtime. Tash qdo gje eshte kthyer ne problem qaj perlahem me burr sdu me pa me sy. Me dhimben shum femija se sot isha nda. Ju lutem tregomni ku asht problemi ketu se jom duke u qmend. Edhe pse burri ka shkel kuranin qe prej fejese kurr ma sme ka tradhetu mu mu kan fiksu ato mendime pi thom ti mu sme ke dasht se mke tradhetu. Ju lutem me jepni keshilla si te veproj dhe ku asht gabimi? Flm per kohen qe merrni per mem keshillu, sepse kurr nuk jam ndier me keq edhe shpresoj te mos vie deri me e keqja. Besomni se mos me qen femija ne pyetje moti isha dal nga shtepia. Nuk e di se qfar ka ndodhur me mua ne at koh as qe ma ka nij jemi feju e martu kam qen njeriu ma i lumtur ne bote e tash po menoj ndryshe se nuk me ka dasht nuk me ka vlersu ai po me thot se i kom bo veq prej kurreshtjes edhe budallakis se rinis po un spo ndryshoj fare mu ka ngulit ne kok kjo ide edhe nuk po me largohet prej kokes kjo ide e poshter. Qfar mendoni se ka ndryshuar kaq shum mendimet e mija?!