Nusja qe kur erdhi u fut sherri ne familje dhe i percari me njeri tjetrin dilte fliste hallet e shpis me...! | Histori Të Jetës

u fut sherri

Nusja qe kur erdhi u fut sherri ne familje dhe i percari me njeri tjetrin dilte fliste hallet e shpis me…!

Nusja qe kur erdhi u fut sherri ne familje dhe i percari me njeri tjetrin dilte fliste hallet e shpis me…! – Persh dhe ju uroj nje fundjav plot mirsi armoni te mrekullushme Arsyeja qe po shkruj esht se shum femra akuzojn vjerat kunatat burrat etjjjjj Po shkruj ne fb e nje shoqes se nuk dua te dali emri im Ju lutem postojeni qe te lexojn te verteten Jom nje vajze qe vij nga nje familje e madhe ne at koh kur kena qen te vegjel na ka rit nena me gjakun e trupit me fukarallek po me dashuri u ritem ishim gjasht femij te goca dhe tre cuna tre gocat jena ne emigrim dhe tre cuna ne vendlindje Dy motrat kon pas fat u martun dhe jon me familjet e tyre ne shpi ngelen prinderit nje vajz dhe tre cunat motra qe ishte beqare punonte shum haroi veten e vet dhe ndihmonte familjen se vllaznit ishin te vegjel Njeri nga vdhezerit u rit dhe u njoft me nje goc nga veriu dhe mrena nje jave u feju dhe per gjasht muaj u martun se kishte ngel me barre nusja Motrat mblodhen lek ta martoshin dhe ja ben dhe dhomen qe te rinte cifti dhe dasmen Problemi nuk esht se u garxhun motrat se e deshen vllaun po problemi filloj kur nusja u fut ne shtepi qe diten qe vuri kemben u fut sheri ne familje ngateroi nje familje dhe i percapi me njeri tjetrin dilte fliste hallet e shpis jasht kudo qe shkonte e shante familjen e burrit. Percavi burrin me nenen dhe e berri vllaun qe mos te deshte nenen As bente pun as ndihmonte nenen e burrit u fuste ne dhonen e saj dhe gjith diten me tefon ne dor i kerkonte vllaut cdo gje te hante dhe dilte ne obor hante ne sy te nenes kur nena nuk kishte buk te hante Aty ku vllau ishte i mir i ndihmonte oeinderit Ndihmonte prinderit vllau ja kthevi krahet familjes dhe as qe nuk i fliste Nje dit nusja kishte ngrejt doren ta godiste nenen dhe ne at koh hyri motra dhe e ndaloi i tha vllaut po nuk e besoj dhe qe at dit esht fut gjarpi ne shpi dhe aty ku ishin mir jon percar familjarisht nena esht semur se mban cdo gje mbrenda vetes babai ne bot te vet gocen e perzun nga shtepija nje vlla iku dhe ai dhe ka ngel nje vlla ne shtepi dhe ky me nusen Problemi qendro se jetojn ne krueqytet dhe nusen e kon mar nga malsia dhe ato jetojn akoma me ligjin e kanunin Ajo te boj cfar te doj se ne ket dynja paguhet cdo gjo un kom frik per shnetin e nones time se u zemur keq e cuam ne cdo doktor ma te mir i bom skanin e kokes gjithcka i doli mir po nana u ba keq fliste me vete qante tan diten dhe nuk hante gjo nje vit nje zot e di cfar hoqi nana ime nuk ishte semur po amon kerkush nuk e mori vesh cfar kishte tani osht mir fal zotit po frika ka ngel se mos semuret prap Shkruajta ket histori te vertet se shum histori ketu ne ket faqe ofendojne nanat vjerat kunatat e shkreta po ka nga ato nuse qe te futin sherin dhe te shkatrojn familjen Ju lutem postoheni anonim me rsp anonime zoti ju bekoft dhe vec gezim dhe drit ne familjen tua.