Nusja e Vllaut ja kthej shpinen vajzes se saj, u ndajten e Ajo e la femijen e vet ne djep duke qare! | Histori Të Jetës

vajzes

Nusja e Vllaut ja kthej shpinen vajzes se saj, u ndajten e Ajo e la femijen e vet ne djep duke qare!

Nusja e Vllaut ja kthej shpinen vajzes se saj, u ndajten e Ajo e la femijen e vet ne djep duke qare! – Pershedetje gjith juve qe jeni pjes e kesaj faqe dua te shkruaj ni leter per nje femi si kam qik te vllaut ajo qysh ne muajt e para te lindjes kur ish 6 muaj ajo mbet jetim ajo ishte ende foshnje e vogel ne shtepin ton erdhi fmija i para ket jete ishte gzimi ka i madh ne familjen ton ajo qysh e vogel mbet jetim vellau im kishte probleme me grua dhe nuk mujten me kan bashk u dajten na e la vajzen 6 muajsh une ne at koh e kisha nana jo fort te moshume nena ime ju dhimt vajza vllaut shum si beti jetim se ja kthej nusja e vllaut shpine vajzes se saj na u dajtum me gjin ajo e la femijun e vet ne djep duke qar ja kishin bo pytjen burrat a deshiron te takosh vajzen tende donje her ajo kish pas thon jo dhe mbeti jo po na ishum shum te merakosum si nuk deshti vajzen ta takoj po bas do mujve duft me shko me qu gjin na se dufke me marr me neshkru vajzen ne emer naj kujt ajo tha une nuk kam qen e martume dhe skam pas femi kurr se nuk i njof as kan per qa e kini fjalen kish pas jep neshkr** qe ska qen e martuar po kur erdhi babi im ne shtepi na tregoj nena ime u merzit shum mbeti 2 vjet ne shtrat per shkak merzis se qikes vellaut po ajo edhe pse ishte smut gjithomon e afrojke afer vetit dhe flejke me ta masi kalon do dit nena ime kaloj pak shtresi merzija dhe smuja vajza dal gadale vike tu rrit per neve ish nje vajze shum e embel pas 2 vite vellau u martua duft na me shkru qiken ne emer grus vllaut u regjistru shkoll shkojke shkoll ne klasen e 4 vajza e vlllaut kish pas qen dikush te shkoll dhe mesusja e saj nev na lajmroj se qika vllaut osht shum keq na shkuam e murm te shkolla bisedum po vajzes i kishin tregua qe se ka nana dhe e ka njerke ata po kur erdhe te shpija qika ju hidh nana time me dy duart e perqafoj fort dhe mbas do dite mesusja kish pas ceke ni tem ne klasen e vet kish pas qen tema kush ka dy prind dhe kush ka vetem ni prid vajza vllaut kish shkru per nene time pe bejn per gjyshen si ka rrit dhe si ka hec hap e par me gjyshe e jo me nana dhe na u merzitum shum kur dijtum si kish shkru ashtu aq e vogel si ka ditun po tash vajza osht moshen 14 vjeqare po tash une nene e kam shum te lodhur dita dites shum keq po osht po sod morra lajmin shum merzitur me lot kam qar ne za se vajzes vellaut mami jem ja ka tregu historin si e ka lan nana e vet jetim. E ka afru mami im e ka perqaf fort dhe ja ka tregu gjitha po skish reaguar asgje vetem ja kish ber une kam ditur te gjitha po kam heshtur do te dua gjithmon edhe pse kam gjyshe e skam nana po ti do te jesh nena ime deri sa jam gjall une du te dua si nene. Ju lutna jet anonim edhe a ka ber mir si ka tregu nana jem vajzes vellaut kit histori qa mendoni ju a medoni si ka bo mir edhe a mos po largohet prej neve vajza ju lutem jet pa ofendime.