fbpx

Nusen e kom pas shume te zojen, e xhelozova se krejt punet i mrrijke dhe djali e dojke shume, e largova me qellim…


Nusen e kom pas shume te zojen, e xhelozova se krejt punet i mrrijke dhe djali e dojke shume, e largova me qellim… – Pershendetje si jeni a jeni mir doja qe te ndaja edhe une nje histroi timen jam nje nenen gjithashtu edhe vjeherr e martova djalin tim mir gjithqka ishte si erdh nusja fillova ta xhelozoja shum nusen ajo i krynte qdo pun u zgjonte ne mengjes na bente kafen gati qajin e gjithqka ne iknim me pun kur u ktheshim ne drek buka ishte ne tavolin dhomat ishin te pastruar gjithqka ishte perfeket nusja ishte nje person shum i drejt nuk genjenten gjithmon te thoshte te vertetn nsy djali im e donte shum nusen i blinte gjithqka me blinte edhe mua mirpo nuses nveqant i ndimonte qdo her nqdo gje kur ishte e semuar i qendronte pran andaj une fillova ta xhelozj shum kete gje edhe pse ishte gabim ajo qe nga femrija si kishte prind nuk dija ti ofroja dashuri harrova qe ka nje zot edhe qe zoti e don me shum jetimin dhe nese e lendoja do hyja ne gjynah qdo gje e beja kunder asaj saqe fillova ta favorizoj qunin e vogel dhe ta lendoja te madhin i madhi ishte me i veqant do thoja qe ishte person i drejt asnjeher nuk ka qeni lazdruar as njeri qe del naten qe vonohet e qe pin ose diqka e till ka qen gjithmon nje djali i qet i sjellshem dhe tash do te thot eshte nje burr familjar aq shpejt e mesoj nusja gjuhen saqe ishte kaq e menqur dinte si sillej me pleq te ri e femij dinte te bente qdo gje perfekt filloj edhe punen saqe ju desht te punoj e te kujdeset edhe per shtepin edhe per qdo gje derisa dikur un perseri filloja te ankoja pa me ber asgje nusja gjeja qdo arsye vetem qe mos ta le rehat fillova te perlahem edhe me djalin edhe me nusen per qdo gje une isha ajo qe flisja dika qe tme thojn edhe ata diqka por te dyt ishin shumee te sinqert dhe nuk disi tja fal vetes kete gje derisa i larova nga shtepia djalin me nuse aq shum jam pishman aq shum kam hyr ngjynah inshalla allahi nje her do me fal nuk e dia ti kthej mbrapsht a do te pranojn a do te mundem ta beje kete te mundohem ti kthej ne shtepi nukk e diii sddii si tja beje por e d i qe jam shume pishman dhe kam frik nga Zoti sse si e bera kete pa kurfar arsyje ty qen me se miri me ta kur ajo ishte jetim edhe une nuk ja dhash dashurin qe e kisha per obligim tja japaj une i dhash vetem sjelle dhe mos respekt qe ajo do ta kujtoj ndoshta gjithe jeten, me fal oo Zoti im te lutem me ndihmo qe ti kthej femijet e mijj , Ju lutem edhe juve lexur tme ndihmoni nese keni ndonje ideee se si mund ti kthej mbrapsht ata te tyy sepse e dii tani se qfar kam bete.. Faleminderit per cdo keshill te jujen. Let jet anonime ju lutem

';