Nuk mar burre nga KS,du dikend qe e din qka eshte jeta,i kam te gjitha te mirat qka nje femer duhet me... | Histori Të Jetës

Nuk mar burre nga KS,du dikend qe e din qka eshte jeta,i kam te gjitha te mirat qka nje femer duhet me…

Nuk mar burre nga KS,du dikend qe e din qka eshte jeta,i kam te gjitha te mirat qka nje femer duhet me…-Pershendetje deshiroj emri te jet anonim.Jam nje vajz 26 vjet jetoj ne australi,isha shum e re kur u martova me nje djal nga kosova por u ndam pershkak se aj bente dh.un ndaj meje dhe atij interesonin edhe letrat dhe deshti Zoti ja prisha nuk ishim te njejtit qytet une dhe aj,por prej atij momenti me ka hi ne kry mos me marr nje qe osht ne ks zdo me than qe jan krejt te njejt por une skam ma interes ta marr nga ks sepse une bera gjithqka per te kam vujt shum,me intereson nje qe jeton ne perendim dhe e din si osht jeta qe duhet me punu e me hec perpara dua qe nje djal se paku te esht stabil ta ket nje pune te mir,ni kojshike ma ka prezantu nje djal jeton ne perendim ne suedi dhe aj se ka babin se babi i tij i kish braktisur aj esht me nene e moter dhe esht stabil dhe aj esht i mir kuptohem shumm mir me te aj ka ardh ktu mem vizitu jemi pelqy e krejt por problemi esht se kur aj deshti me ardh te familja ime vllavi refuzoj nuk dojn me dit asgje sepse kta nuk dojn qe une me shku me jetu ne suedi se esht shum larg dhe kan frik dhe me thojn shko merre nje ne kosov dhe te rrethit te njejtit qytet nje te lloqit qe ta din e te qet ne drit por une smuj me paramendu me shku prap me marr njo e me ja plotsu tana deshirat edhe mem dal i keq kta tuten se djalin qe jam ne lidhje nuk e njofim as familjen as jo me shum perveq asaj kojshikes shkurt kta nuk don une me shku me jetu dikun tjeter,por une kam vazhduar njejt lidhjen me ket djalin dhe une i kam krejt qka aj deshiron edhe aj i ka qka une kerkoj te ni djal esht i sinqert dhe e mban fjalen shum por qfar te bej kam frik tju flas familjes per te qe une jam ne lidhje por edhe nuk muj te vazhdoj keshtu tu ju mshef qe flas me te me thy fjalen qe ata nuk pranuan dhe aj me pret qe une te foli me familje aj nuk don qe une mu prish me familje don me kan mir dhe te drejt por saher me pyt aja ke nis me fol me familje une jam ne dyshime ni an kam frik mos me humb e ni an kam frik me fol me familje per to tutem qe me jav permend ndoshta nuk dojn me ni kurgjo ose kan me than jo perfundimisht une nuk jam nje femen qe muj me kan kunder fjales te familjes por qfare te bejj???