Nuk jam i lumtur me te dashuren, zemren dhe mendjen e kam tek ajo gruaja qe eshte me femije... | Histori Të Jetës

Nuk jam i lumtur me te dashuren, zemren dhe mendjen e kam tek ajo gruaja qe eshte me femije…

Nuk jam i lumtur me te dashuren, zemren dhe mendjen e kam tek ajo gruaja qe eshte me femije… – Anonim te lutem Pershendetje ju udheheqes te faqes dhe ju komentues te nderuar Para se te lexoni tregimin tim ju lutem doren ne zemer mos gjykoni sepse e leht esht te shkruhet me dor e mos ta vesh doren ne zemer dhe te kuptosh qe Zoti i madh ka fuqi te sprovoj me lloj lloj brengash dhe sfida ne jetë. Nuk thojn kot jetimi kurr nuk gëzohet,isha vetem 21 vjeqar i merzitur i shkatrruar nga vujtja e humbjes te dy prinderve dhe ballafaqimi me jeten si te vazhdoj me 4 motrat e mija.u bera njeri sikur pa kry pa vullnet thjesht mu duke vetja i deshtuar hyra ne fb te kaloj pak koh bana shoqeri qe si njihsha sepse nganjeher esht me mir te qajsh per jeten me te hujin se sa me nje te aferm qe ndoshta me von te godet ne plagë, Ishte nje pasdite me shkrujti nje femer me pershendeti embel dhe kisha nevoj per nje embelsi Dita dites bised pas bisede u dashurova ne te mu duk qe fund tunelit u hap nje drit per mua Ajo ishte gurbetqare dhe prita deri sa te vie vera te takoheshim dhe i dhash besen qe dot jem bashk,dikur u afrun pushimet ju ngushtu rrethi dhe un pas tre muj bised ne tel e luta te jet reale mos te lun me mua se mjaft isha lendu Me tha un jam e divorcuar kam dy vajza dhe nje djal dhe ish 13 vite me e vjeter se un’kajta me za pse eshe ti engjulli jem me lendove psee,kjo ndarje per mu ishte si nje goditje e madhe dhe plag ne zemer sepse isha i dashuruar shum,kjo dashuri nuk mundi te vazhdohej sepse ishin motrat e mija kunder pasi qe isha siq thojn ato drita e syve isha nan e bab per to dhe mu desht tju bindem fjaleve te tyne dhe rrethit qe me thojshin je djal i bukur je djal i zgjut mos e humb jeten, komunikova me at gru edhe disa koh sepse asnjani nuk mundeshim pa njeri tjetrin dikur i erdhi fundi i thash mjaft deri ktu,duhet vazhdu jeta gjeje fatin tend te lutem por jo beqar por nje sikurse rasti yt.Ajo shum shpejt u dashurua ne tjetrin un dikur me von menxi vendosa edhe un per fatin tim. Por nuk jam i lumtur sa duhet sepse ajo dashuri akoma me sillet ne kok .akoma ndjej dhembje ne shpirt pse u dasht te jem un ai qe te lendohem nga nje dashuri qe e deshta me ter qenjen time,ju njerz te ksaj faqje,ju njerz shpirt mir ju uroj fat ne jet dhe uroj me zemer mos tju ndodh sikur mua ta duash me zemer e mos ta jetosh jeten me te,naten e mir dhe suksese me shum respekt