Njeriun qe e deshta e kupetova se eshte i martuar dhe ka femije, mu dok u shemb bota kur e... | Histori Të Jetës
Njeriun

Njeriun qe e deshta e kupetova se eshte i martuar dhe ka femije, mu dok u shemb bota kur e…

Njeriun qe e deshta e kupetova se eshte i martuar dhe ka femije, mu dok u shemb bota kur e… – Mirbrema te gjitheve jam nje lexuese e rregullt e juaja edhe une si nje lexuese e rregullt vendosa ta ndaje historin time me ju jam nje vajze 27 vjeqare punoje dhe jetoj ne zvicerr para para nje kohe u njoftova me ni djal ku punonim se bashku ne fillim ishim vetem shoke sepse nuk mendoja asnjehere te kem diqka me te pasi isha ne dijeni sa vjeqar eshte por kohe pas kohe fillova te ndjej diqka per te edhe pse asnjehere nuk ja thash kaluan kohe dhe ne ishim vetem kolege asgje me shume dhe nje dite me ftoj te pim nga nje kafe dhe une pranova shkuam ne nje restaurant aty I shpalosem te gjitha gjerat e jetes tone une flisja per jeten time dhe ai per jeten e vet me tregoje qe kishte qen i martuar dhe ishte nda sipas tij gruja e kishte tradhetuar tha jam i divorcuar un I besoja qdo fjale qe fliste pastaj u takuam perseri ne pune punonim dhe kalonim shume mire mes vete nje dit me ftoje perseri ne shtepin e tij dhe une perseri pranova dhe aty filloje te thoshte qe ka ndjejna per mua dhe se eshte I dashuru ne mua por asesi nuk pranova te kem diqka edhe pse kisha filluar te dashurohesha ne te por kohe pas kohe pranova tja nis nje lidhje sepse nuk me pengoje asgje se ishte I divorcuar kaluam se bashku nje kohe te gjate vinte te une dhe une shkoja tek ai e doja me shume se veten qdo dite e me shume dhe asnjehere nuk me bente dyshim diqka e keqe sepse tere kohen ishim se bashku me tha tregoju familjes dhe dua te martohem sa me shpejte por une kisha frik sepse doja ta njohja edhe me shume dhe I thash ka kohe te presim edhe pak me tha mir ok por bisedat takimet skishin te ndalur asnjehere por me e keqja ishte se te gjitha fjalt e tij ishin genjeshtra me genjeu me kohe te gjate me thonte te dua por fjale falce me pas une pas qdo hulumtimi qe bera per te e kupetova se eshte I martuar dhe ka femije mu dok u Shemb bota kur e kupetova por ai asesi nuk e pranonte por une kisha fakte ne duart e mija dhe I thash kush eshte kjo pra aty kur I pav se kisha fakte aty e pranoj te verteten kerkonte falje nga une por asnjehere sdo ja fali sepse e doja teper dhe me fund me genjeu me beri te vuaj ende sot vuaj dhe nuk po mundem ta harroje edhe pse une nderrova numrin e telefonit nga ajo pune ku punonim se bashku u largova dhe skisha kontakt me te nga dita kur I kupetova te verteten por nje dit me beri zilja dhe dola te shikoje kush eshte ishte ai dhe i thash qfar do largohu nga ketu me le te qete mu lute qe TE flasim sepse kishte nevoje per ndihme dhe nuk dinte te kush drejtohej dhe ishte drejtuar une me tha kam nevoje per para te lutem nese ke mundesi per 2/3 dite ti kthej dhe une kur e pash ne ate gjendje nuk mund ti them jo ja jepa sa mi kerkoje por tani kaluan 3 muaj ai nuk mi ktheu parate dhe sa here ai kerkoje Parat e mija me thot ti me ke paguar ato para per marrdhenje se****** dhe asnje cent nuk ta kthej kur nje dit u lodha sepse nuk Jan pak para por jan shume dhe e mora ne telefone dhe perseri filloje te njejtat fjale dhe une e incizoja qfare ai fliste sepse doja prova tani kohen e fundit methot je K*** sepse ti paguan njerzit qe te ken mardhenje me Ty jam ne Halle nuk me Len rehat me pengone shume por une qka dua nga ai eshte qe parate qe mi mori te mi kthej Nuk kam zgjidhje tjeter dhe Po mendoje pasi kam prova per keto fjale qe ta denoncoje ne polici sepse me kercenone teper jam lodh nuk di qfare te bej ju lutem ndonje keshille te pres ende ndoshta nje dite do mi kthen parate dhe do perfundojne keto fjale apo Ta denoncoje ne polici ju faliminderit me falni sepse e zgjata shume por sa me shkurt u mundova naten e mir ju lutem ndonje keshill nga ju.