Njerezit filluan te pysin pse spo beje femij, nuk e dinin qe Burri nuk me prekte me dore qe nje kohe se... | Histori Të Jetës
Njerezit

Njerezit filluan te pysin pse spo beje femij, nuk e dinin qe Burri nuk me prekte me dore qe nje kohe se…

Njerezit filluan te pysin pse spo beje femij, nuk e dinin qe Burri nuk me prekte me dore qe nje kohe se… – Miremrama dua te mbetem anonime ju lutem. Deshta te ndaj nje histori timen me ju moter dhe vellezer me shpres qe do dal ndihm dikush prej jush dhe do marr keshilla prej jush se jam met ne mes rruges nuk di se di mja dal. Jam nje nan shum e re historia ime nisi me nje lidhje ne internet aty rasisht ai kontaktoj me mua po un isha nje vajz qe mbaja fen islame dhe nuk isha e vendosur e sigurt te kontaktoj me dike pasi gjithmone kisha frik te lidhesha me nje djal, isha vajz shtepije dhe ende jam, po se di si me ndodhi kjo gjithqka ishte e bukur deri sa u fejuam mbase u fejuam nisej te me bllokon ne shpi ai jetonte jasht oh… isha e burgosur me minut u duhke me i qendruar nbes besomni kam hjekur shum prej atij .. mendja ime familja ime me thonin qe ta le se nuk esht jet kjo por un smundsha ta lija se ishte jetim pa prind, me erdh viza te ikja per evrop, atje me mene qe ndryshon e i hjeket gjelozia , por jo atje nisi te ftohej nuk flente me mua. Thoshte jam i ftofur kthehu ne kosove. Ohh si mja ba na ishum familje pi kohereve te moqme si me u kthy. Vujsha durojsha i tregojsha tezes time hallet e mija qe kam me te pasi edhe un jam e ritur jetime pa njeren prind .. tezja ime ishte nena e dyt per mua gjdo nat vujsha .. nisshin njerz te pysin pse spo beje femij shkoj ni koh, se ai nuk tentojke me be asgje me mua … dhe nisa te ftohsha edhe vet bisedova me te qe dua te kem femije me ty . Ose dua te kthehem ne vendilindjen time .. ai qe kem koh esht ende heret .. mas 2 vite mbeta shtatzan o isha e lumtur me mene qe do ndryshoj e kem me kan te lumtur por jo … gjat atyre mujve sa isha shtatzan ishte gjithqka per mrekulli masi linda djalin ishum te gezuar dhe kishim pak dit te mira .. por prap i njejti person nuk insistojke te bente asgje per mua. Dilte me shoqeri ne shtepi sfolke me mua vetem ne telefon .. por un asnjeher nuk kisha lloj dyshime pasi isha e lodhur edhe nuk kisha kohe te e kontrolloja po rastesisht me tha qe do shkoje diku me thret dikush posht u vonuar un rasisht me erdh ni ndjenj e keqe shikova pse esht vonuar kur se kam prit e pash burrin duke biseduar telefon me dike. Dhe kur erdh ne shtepi bente kinse tjeter njeri qe esht vonu me nje njeri se qe kishin len takim me te per nje biznis… Ai nuk dinte qe un e kam percjell. Po e qita mas shpine thosha me vete kam djalin nuk e bene at veprim ndoshta me dike familjar ka bisedu. Por nuk esht ka ndryshon kemi bler banes shum por tash burri po pin shum raki dhe deri vone nuk vjen ne shtepi me ofendon me fjal me reh pasi un e kerkoj ne or vonat nuk deshiron ta pengoj .. dhe behet shum agresiv jam lodhur nuk di si tja beje kam re hall me te dhe si nje lloj deprisoni tash buri me thot ti je budall psikopat un dua me u nda prej teje .. bejn gjdo veprim me video djali me dhimbsej po si po e shoh deshirojn tma marin fmijen .. por un femijen nuk kam deshir me ja la se e dua me shpirt se kam hjek shum. Aty te rethi burit nuk shoh respekt me ofendojn me ngucin jam e lodhur fizikisht ..un i kam qe 3 vite qe jetoj ne gjermani po nuk i di regullat e ktuhit nuk di si te veproj pasi un nuk dua te jetoj me tnjejtin vend me burin po dua te afrohem afer familjes time te gjej mbeshtetjen dhe ndihm prej tyre. Gjuhen nuk e di shum mire jam ne nje vend pa njohur skam ndihma pi ktynve gjitha i beje vet me ndihmen e zotit. Po sjellja e tyre me ka habitur tash pi zavalit qe kam promblem me frymarje e bos ne gjyks po rri vetem tu kajt .. me shpres motra qe nuk me lendoni me fjal po dua qe ju mem ndihmu se jam vetum atje dhe nuk kam ndihm prej askujt buri im u ka gjith te tvet atje .. famelminderit naten e mire lexues allahu ju gzoft zemrat.