Ne fillim u tregova mendje madhe me ate, dikur lash krenarin dhe fillova ta dua, por Ai kete ma kthej... | Histori Të Jetës

krenarin

Ne fillim u tregova mendje madhe me ate, dikur lash krenarin dhe fillova ta dua, por Ai kete ma kthej…

Ne fillim u tregova mendje madhe me ate, dikur lash krenarin dhe fillova ta dua, por Ai kete ma kthej… – Pershendetje kisha lut anonim me qen Jom ni vajz qe deshta me tregu historin teme edhe me mor kshilla pak ose disa mendime tmira e tkqija qka do qe kofshin ato jon te merseardhura per mu Sikur krejt tjert qe folin me dikon njoftohen ashtu edhe un kom fol me ni djal nfakt at djal para do vitev e kom ngjoft vetem si ftyr po asniher smka ra najher kontakti me to tash dmtth mbas asaj kohe ai djal mka shkrujt ka fillu me mi shpreh ndjenjat e tij qe kishe mdon po njs un ja jepa rastin me fol me mu fola ja ktheva ai mshkrujke nonstop mqojke mesazhe mbojke pernime me besu qe shum pom don mthojke qe o ngjendje me bo gjethqka per mu nese veq ni shans ja jepi per me ma deshmu ai po un gjeth i thojsha qe smuj me dasht ai mthojke tpres nese o nevoja deri kur tjesh gati ti njs bisedat tona fillun mu zgat shum folsha me to nonstop dit e nat sabahi mqelke tu fol me to ja nisi edhe mu dikur tum pelqy ose nashta muj me thon tu e dasht se kur folsha me to kisha ndjenja si qdo qik tjeter edhe jn u tregojsha menemadhe kishe spo boj mas tij sa her mthirrke me dal un asniher si delsha po nfakt si bi pishmonit se ai asniher smkish dasht qysh po mendoi tash un. U bo ni koh e gat mo qe u njofshim un fillova me xhelozu nashta per sene mat vogla se thojsha ky qysh mka shkrujt mu ju shkrun edhe tjerav ai filloj me zbulu qe kom fillu me dasht edhe un ato se u vrejsha ja nisu mu ftof diqysh prej meje a ndoshta mu mu doke qashtu ni nat vendosa me zhduk krejt kit krenari mi lon anash kto edhe pernime me bo diqka per dikon qe e don tek e fundit me dit edhe ai qe ede ti tnjejtat sene pi nin per to i tregova edhe un qe pe du po thash kom vendos mu largu prej teje edhe pse tdu se gjithmon doket vetja e keqe nkrahasim me dikon qe e don ,ai mu doke i bukur nkrahasim me veten thojsha herdokurdo gjethkush e ka akranin e vet e ky sosht fati jem njs masi i thash qe e du e krejt ai mtha me nejt mos mju largu po prap un sdojsha se isha shum keq qat nat e lam mos me fol mo kurr po sdi smujta prap fillun me fol po ksaj here krejt ftofshem un ju ktheva me krejt qat dashni qe e pata e ai me kurgjo hiq si kish fjalt qysh i kish nfillim ta ceki mos t harroj mka ngjoft qfar qike jom qe asniher skom perzi me djem po krejt kto nfund i harroj nuk e di ku ke problemi qe kurr smkish pa dasht a qe ju bona bajat fill nuk e di, nfund u perlam per ni sen krej palidhje edhe u nervoza shum i thash mos tmeret me mu mo ski nevoj mem shkrujt kurr edhe ai me qikaq e la krejt kollaj e mu mboni mu zhgenju shum prej tij ja nisa me memj qysh u mashtrova prej fjalve tij qe kishe mdon kur kurr smpaska dasht e nisha veten fajtore kanihere qe thojsha nashta vet e kom largu prap i shkruva i thash qe sdon mo me fol me mu nuk mtha kurgjo prap okej edhe ksaj here ish radha jem mu largu se ai pernime smkish dasht se ni njeri sit tdon nuk ti bon kto sene tash ka sdisa muj qe sfolim po un hala se kom harru hala e du e ai sigurt tash e ka gjet najo tjeter tu ja thon rrenat e njejta qe mi ka thon mu dikur prej krejt krynev ai mu mka fal veq lot jo dashni un hala vuj per to spo muj me kerkon me vazhdu diqysh mu njoftu me to se po thom edhe ky ma bon tnjejtin sen sikur ai dikur e spo du mu lendu prap edhe pse e pata kriju ose paramendu ni tardhme bashk me to krejt kto nfund mu doken tkota per kerkon hiq i kom ra pishmon qe qdo minut qe kom fol me to per qdo sen qe e kom ngjoft per gjethqka po shpresoj qe edhe ai ni dit ka me bo dikush mu ni keq edhe ato sikur qysh mboni ai mu ni mu keq qe mla pa asni shjegim mboni me ni veten shum tpavler kundraj tij.
Mfalni nese ju mora koha po thjesht sdita ka mu shpreh