Ne fillim i kam than Grus "Mos gabo me nderhy nese du me i ndihmu familjes ne KS", vllaut shpin ja kam maru! | Histori Të Jetës

Mos gabo

Ne fillim i kam than Grus “Mos gabo me nderhy nese du me i ndihmu familjes ne KS”, vllaut shpin ja kam maru!

Ne fillim i kam than Grus “Mos gabo me nderhy nese du me i ndihmu familjes ne KS”, vllaut shpin ja kam maru! – Ju lutem anonim. Jem nje familje qe jetojme ne gurbet jemi 2 vellezer jasht dhe nje vella tjeter e kem ne Ks..pe shoh qe jan ftof shum raportet mes mergimtareve dhe atyne ne Kosove veq deshta me jav ba me dije qe nuk jon krejt njesoj na i rujm hale raportet me vlla ne Ks ja kemi maru shpin deri edhe nxemje qendrore i kemi bo me kushtet ma te mira pleqt jan me vlla ne Ks po i marrim qdo vjet ne ch, grat tona ne vakt kur i kem marr prej Ks i kemi ul ne tavoline edhe ju kena than: fisnike kurgjo keq skini me hjek tana te mirat kena me jav bo po as menja mos tju shkon me na u perzi ne familje apo me nderhy nese i nimojm na dikuj… Shum familje grat i kan prish i kan hasmu mes veti kam plot shok ne ch e ne gr qe prej se jan martu nuk folin me familje ne Ks… Mos jav leni fajin veq atyne ne Ks se nuk jane krejt interesgji qa kujtut ju oj ju GRA prind mos mi majt a!? Ka pikem na ne kete bote!? Kush na bani neve!? Mandej as vllau/motra nuk jane te larget. Smuj mi kuptu do njerz qysh e qesin posht familjen si te martohen! E di secili duhet me punu per veti po ne Kosove oshte jeta e zorshme me 200€ eshte tmerr me jetu. Spo tham mi majt krejt po pak me ja ndihmu. Na vllaznia qe jem jasht ja kem marr fmin e vllaut ne Ks ja kem shkollu tash shyqyr i kan ba punt mire se fmija ju kan rrit kan ardh jasht dhe tash ja kan ngjit doren familjes ne Ks… Na mezi spresim me shku ne Ks e mu knaq bashk si familje. Ni porosi per krejt ata te jashtit familja eshte e shejte nimoni sa te keni mundesi se nuk ka sot VLLA te keq po grat po ju qesin hi syve e sp shihni mire.. Keshtu qe kush don mi pas pun mire ja cakton do kufij grus normal me majt edhe grun qysh o ma se miri po jo me lan me tu perzi ne familje se fatkeqsisht shum mergimtar ku po veten grat ju nimojn miqve e harrojn qe kan vllazni!