Ne fejes tone e kish thirr ish femnen e tij, prej nervoze e tradhtova me shokun e tij, hala se ka kuptu qe e kom tradhtu dhe... | Histori Të Jetës
ish femnen e tij

Ne fejes tone e kish thirr ish femnen e tij, prej nervoze e tradhtova me shokun e tij, hala se ka kuptu qe e kom tradhtu dhe…

Ne fejes tone e kish thirr ish femnen e tij, prej nervoze e tradhtova me shokun e tij, hala se ka kuptu qe e kom tradhtu dhe… – Prsh.. Jam femer 25vjeqe historia ime esht disi e pakuptim qe nuk po arrij as un ta kuptoj vetveten por vendosa ta ndaj me ju. Ne moshen 18vjeq mbasi eh kryta shkollen e mesme regjistrova fk dhe ndrrova banim mora nje banes me qera ne prishtin sepse kisha me afer fk e nuk me duhej te udhtoja aty takova nje djal filluam te flisin e te takoheshim pastaj u lidhem u dashurova shum ne te iu lutja Zotit te mos na ndante asnjeher ai ishte shum xheloz dhe me thoshte te mos jetoja me vet ne banes po te kthehesha tek familja e te udhtoja por un nuk mundja fillova ti le mbrapa mesimet sepse doja te kaloja me shum koh me te nje dit isha duke dalur me te dashurin dhe takova nje shok nga shkolla e mesme ai me ndaloi dhe me perqafoi me pyeti si jam e gjera te tilla i dashuri im erdhi dhe filloi ta godiste pa pyetur kush esht menzi i ndava por ai me la vetem per kete gje vuajta shum dhe asnjeher nuk i humba shpresat qdo nat lutesha te bashkoheshim , ai me shkaktonte shum vuajtje qdo jav i ndrronte te dashurat postonte foto me to mua me shante eh me thoshte se sjam askushi per te u lendova shum nga keto fjal por perseri nuk ndalova duke e dashur dhe pse qdo dit me lendonte me gjera te tilla 1vit vuajta per te dhe u lutesha te beheshim bashk dhe te mos ndami asnjeher Zoti ma plotesoi deshiren ai u kthye tek un duke me kerkuar falje me thoshte te jemi,bashk e te mos ndahemi me kurr u ndejva shum e lumtur iu treguam familjes dhe filluam te bashkjetojm bashk ne prishtin ai me donte si asnjeher me par por un u mbusha me mllef kur i kujtoja perjetimet qe me beri ti vuaj dhe per ta hequr mllefin e tadhtova me shokin e tij,e kjo tradheti nuk u kuptua asnjeher. Ai me bente shum te lumtur shpesh her pergatitke dark romantike dhe asnjeher nuk mungonin nje buqet trendafila me bente shume dhurata te bukura dhe vendosem te fejoheshim organizuam gjithqka dhe e bem nje fejes te madhe por ne fejes ishte nje vajz qe nuk e kisha par asnjeher ishte shum e bukur dhe rrinte vetem afer vellait te tij mendova qe esht e dashura e vellait te tij por kur ndrruam unazat asaj filluan ti rridhnin lot dhe dridhej e tera dhe iku me lendup nga,restoraniti dhe vellai i te dashurit i shkoi me lendup mbrapa kurse i dashuri im nuk ia hiqte syt harrova emocionte e fejeses dhe te gjitha duke e shikuar ter kohen ate dhe mbasi filloi te qaj u bera kurioze per te dhe e pyeta te dashurin kush esht ai me tha esht shoqja e vellait tim i thash pse ka ardh kjo ne fejesen ton dhe pse nuk mke tregu ai me tha pasna harru po so me rensi ajo ma ndrroi temen. Mbas 1muaji e pash rastesish ate vajzen ne qytet dhe e ndala e pyeta se kush je qe ke qen ne fejesen time ajo mbeti ne vend me shikonte dhe iu mbushen serish syt lot fillova te friksohesha disi dhe e pyeta pse qave ne fejesen time me tha jam shoqja e vellait te fejuarit tent dhe te lutem mos me bej pyetje te kota dhe iku e kuptova qe po me mbanin diqka te fshehur dhe te fejuarit fillova tia kontrolloja telin nonstop por e kishte nje gallery me kod te instaluar provoja tia gjeja kodit por nuk munda dhe i thash te fejuarit te ma tregonte kodin ai u be nervoz filloi te me bertiste por i thash ose ta shkruaj kodin ose do te ndahem nga ti ai me tha ne rregull por qetsohu do te sqaroi gjithqka ne galleri kishte pasur foto me ate vajzen para shum vitesh ate e kishte pasur ish te dashur me tregoi qe e ka dashur shum por ajo e kishte pasur nje te kaluar te keqe nje koh kishte qen pordoruse e droges por per dashurin qe kishte ndaj te fejuarit tim i kishte len te gjitha dhe ishte penduar por i fejuari im nuk kishte mundur tia falte por asnjher nuk kishte arritur ta harroj dhe qdo femer qe e,kishte pasur e kishte tradhtuar me te u lendova shum nga kjo histori por nuk e kuptova pse te vinte ne fejes i fejuari im me tha se para disa viteve i kemi premtuar njeni tjetrit qe do te jemi ne darsem te njeni tjetrit dhe qe gjithmon do ti tradhtojm me njeri tjetrin u lendova shum por me shum me lenduu kur me tha qe arsyja qe ishte kthyer tek un ishte ajo mbasi ajo i kishte flisur te mos me lente ta kalonte jeten me mua e godita me gjith forcen dhe mbledha rrobat u ktheva tek familja ai vetem me kerkoi falje dhe me tha qe me don dhe jam e rensishme per te as nuk mu lut te bashkoheshim as asgje kaluan 2 muaj asnjeher nuk me shenoi por me shenoi ajo vajza me tha qe jam matur sdisa her te te shkruaj por nuk kam pasur forc me kerkoi te takohesha me te u takova me te dhe i thash me qfar ftyre oj bushter mthirr mu taku me ty ajo filloi te me kerkonte falje me tha qe kan kaluar aq shum vite dhe nuk kam arritur ta harroj ate i thash po masi pe doni njani tjetrin pse spo bani bashk oj bushter ajo me tha mos mthuj bushter se nuk jam deri tani kam pasur mardhenje vetem me ish te dashurin tim dhe me te fejuarin tent me tha qe ka pasur shum gabime dhe asnjeher ai nuk munt ta falte dhe me denoi keshtu por ajo me premtoi qe te behem bashk me te fejuarin sepse un do zhdukem nga jeta juaj dhe nuk do ju dal me perpara un i thash te mos intersohej per mua ajo me tha un skam arritur ta bej te lumtur ate por ti beje ate te lumtur debatuam gjat dhe nuk ishte vajz e keqe ajo e deshironte shum,lumturin ton ajo e dinte dhe qe kam tradhtuar te fejuarin sepse shoqerin e kishin te perbashket me tha mos u be ti me mua hoxhonic dhe kinse e lenduar ti e ke tradhtu ate ai te ka tradhtu ty dyt keni pasur faj e pyeta pse nuk i ka treguar te fejuarit tim ajo me tha qe mbasi ai ta ka humb virgjirin je e rendesishme per te dhe qe nuk don te lendohet serish nga dikush tjeter por me tha nese e tradhton dhe njeher nuk do te heshte,nuk e kuptova far femre ishte ajo ende nuk po mundem ta besoj kete gje pse me ndodhi mua kjo gje por kam mbetur mes dy zjarreve nuk e di ati kthehem te fejuarit a jo kur e mendoi qe me ka tradhtu vazhdimit plus ish te dashuren e ka thirr ne fejsen ton nuk di qfar zgjidhje te bej ajo me premtoi qe do te mundohet me gjith zemer te largohet nga jeta jon por nuk e di a mi besu asaj bushtres por per inati te asja do tju kthehem ndoshta kjo gje esht me e drejt. Me falni qe kam shkruar gjat por deshta ti cek disa detaje qe ta kuptonint me mir historin, qao.