Ndersa Une qe deri me tani skam lenduar njeri dhe kam agjeruar, Zoti nuk mendoi per mua fare! | Histori Të Jetës
Ndersa Une

Ndersa Une qe deri me tani skam lenduar njeri dhe kam agjeruar, Zoti nuk mendoi per mua fare!

Ndersa Une qe deri me tani skam lenduar njeri dhe kam agjeruar, Zoti nuk mendoi per mua fare! – Koshtojni 3 minuta te jetes suaj ksaj historie. Ju lutem anonime. Pershendetje te gjithve une jame nje vajze 16 vjeqe pase tre mujshe mbushi 17 vjeqe. Pasi mbarova klasen e 9 nuk e vazhdova dote shkollen e mesme. Edhe pse jemi ne shekullin 21. Ne jetojme ne juge te shqipris dhe ktu ska shkolle te mesme.. por gjate jetes mesova diqka, 1 asihere nuk fitojn njerzte e drejt dhe zemermiret..2 askend mos duaj me shume se familjen tende..edhe pse kame maje ramzane sepse jame myslymane..dhe besoj te zoti..zoti asihere nuk mendoj per mua si i thone zoti vono po kure nuk harro…po kure te kujtohet zoti per mua eshte teper vone….propleme kame pas qe ne shkolle pasi dukej sikurse brenda meje flinte nje engjell..asiher nuk mund te lendoja njeri..po kisha propleme edhe ne shkolle pasi nuk mud te arsytoja shume..aasihere si shikoj njerzit ne sy edhe jame shume e turpshme..edhe kure me ngacmonin cunat gjithmon ikja prej tyre. Shoqet me thonin gjithmon se je budalle se ne kete bote nuk egzistojne njerzit e mire. Dhe duhet te lushe lojen e jetes se perndryshe do biesh ne nje humner e sdo dalesh me. Por me shume mu thy zemra..nga gjaja ime pasi une gjithmon ikame dale familjes kunder per ta edhe kure e pyti babi te shkoj ne shkolle te ai. Tha vjere te rrije so te doje por jo ne shkolle zemra mu thye ne mira copa. Pasi thashe se per ta gjithmon jame munduar dhe ata me dun po se di. Edhe me pas prape se prape nuk e nxjerra mellefin qe kisha perbrenda e mbajta duke me djgure brenda..prape shpreha dashuri per ta..po brenda meje po djeget nje mellef..ne inat ipapar qe po me duket se zemra ime po ushqehet me ate mellef..me dukete sikure kame ndryshuare nga nje engjell qe rritej brenda meje po kthehet ne mellef..pa shkolle te mesme nuk munde ta arsyjetoha jeten..ishte shume e rendesishme per mua shkolla e mesme..te gjith shoqet e mia kane ikure ne shkolle..dhe pse ishin vete djalli..ndersa une qe deri me tani skame lenduar anjeri dhe kame agjeruar zoti nuk mendoi per mua fare..prandaj ne kete bote gjithmon mbizotreon e keqja! Faleminderit per ata qe paten kohe per ta lexuar historin time!