Nana edhe vellau po dojn me m'qu ne psikiatri, po ju pengoj qe nuk jam martu,po mundohna me majt veten edhe pse sjom bash e bukur si ateher... | Histori Të Jetës
Nana edhe vellau po dojn me m'qu ne psikiatri, po ju pengoj qe nuk jam martu,po mundohna me majt veten edhe pse sjom bash e bukur si ateher...

Nana edhe vellau po dojn me m’qu ne psikiatri, po ju pengoj qe nuk jam martu,po mundohna me majt veten edhe pse sjom bash e bukur si ateher…


Nana edhe vellau po dojn me m’qu ne psikiatri, po ju pengoj qe nuk jam martu,po mundohna me majt veten edhe pse sjom bash e bukur si ateher…-Pershendetjr anonim ju lutem me postoni urgjent kete histori ku fal zotit pakten po gjej diku ku me ngushllu historia jem o kshtu jam 30 vjeqare pa martu se shunicen e fatit ka vendos nana motra per mu po edhe ndrojtja ime nashta edhe kam msysh magji mallkim se skam lan hoxh e psikolog pa shku tash historia qe du me tregu o pata ra depresjon para 3vite e pata perdor terapi mjekit me antidepressnt e tash jam shum mir e kam vazhdu punen jam kthy normalitet e po kujdesna per veten pengesa o vllau nana sillen teper keq me mu po dojn mem qu apet psikiatri me marilaqe e spital po ju pengon pse sjam martu e po thojn kena met qit prej shpis ma skthejna pa i ba kurgjo keq zotin e kam deshmitar se qe 10 vite punoj e maj familjen met holla jam e urt e sjellshme naive dhe e ndrojtur dhe pak haterlike po du pak me nxitu me martu edhe qofte pa dashurin tem veq per inati masi spom dojn familja e jam e tepert shpi po. du me largu e sa ma rrall me shkel pragun e familjes qka me keshilloni apo sugjeroni shanca kam pas boll po thojsha un e kryqytetit shpi ma bakshin sje per katun e tani kur me ikshin shancat u zbrazeshin nmua po edhe un kam zgjedh me ka dol vetja pos dyjeje me fakulltet pretendoja mat miren per veti po po get kuzh zgjedh mledh djemt e bukur sishin per vajza tbukra po djemt me pamje mesatare thukur jan per vajza tmira e te hjeshme se karakteri ma me rendesi nanes e vllaut i thash tutnju zotit qka pom bani e pom kercnoni pom qitni pi shpis pa i ba kurgjo keq ata vet ma kan jdihmu shum me hi depresjon e sdu ma me perdor antidepresant mjekut se pom shendoshin edhe jam mir e qet e urt puntore si shpi mezpr pi dha vetit vullnet se 27 vjeqare pak mla lan me behane depresjoni po me zor pe maj veten edhe pse sjam bash si ather e bukur e veshur po prap grimosna e ndreqna e punoj e po lexoj libra psikologjik e mendoj logjikisht me ba e pavarur nga thert se kam fakulltet kryer po ja riti vetit vleren sepse ktu shumica xhelozojn thojn sje e aft sje. e dishme ke kry fakulltet me njofshem sje martu dej 30vjet kumedit sa frajera ke ndru ktu kosov veq trillojn fjal kqi njollosin pat njoftur fare qka me keshilloni a me ngut me martu e kam plan brenda kti viti me vendos dikun se kta i urdheron koft largu e ma prishin jeten pa ju ba kur keq veq mir