N'2 te nates e nxana Grun tu fol me tjetrin ne telefon, ishte martu me mu veq me i than ish Burrit vet "Edhe Une e kam gjet"! | Histori Të Jetës
me tjetrin

N’2 te nates e nxana Grun tu fol me tjetrin ne telefon, ishte martu me mu veq me i than ish Burrit vet “Edhe Une e kam gjet”!

N’2 te nates e nxana Grun tu fol me tjetrin ne telefon, ishte martu me mu veq me i than ish Burrit vet “Edhe Une e kam gjet”! – Du tjem anonim, un jam nda qe 6 vite nga ish gruja ime e takova ketu nje grua dhe bem fejesen me familje aja kishe fmi sikur un po ne moment mu duk se qdo gja shkon te mir por ajo isht ber me mua vetem per inati te ish burrit te vet ajo u bashkuam ku nje dit morra vesh se aja kishe prezantu fmive te vet edhe familje edhe 3 burra tjer dhe akoma kishe kontakt ajo lozi me mua lozi me fmit e mi vendosa te largohem ishte nje familje pa respekt me perdori vetem se donte te thoshte ish burrit vet se edhe un e Kam gjet e morra vesh mbas a dei se aja kishe 5 vite ma shum se un po sme pengoi fmia saj u lidhen shum me mua edhe fmia mi me at ajo ishte qen vetem per me ba veten paks ma shum me vler po u zgjoike naten dhe dilte dhe bisedoike me tjer nje nat e nzura dhe e pyta me Tha ni shoqe kurse ish za burri i thash pi si shoqe za Bure ne ora 2 te nates aja me Tha asht burri shoqes pom kerkon ndim se ka problem me shoqe nuk e di prita 6 vite mos ti lendoi fmin e mi dhe mas mrami ajo lozi me mu me perdori po kur e kuptova se nuk ishte per mua morra teshat dhe u ktheva ne banese Tim ajo tash ju shkrun fmive tmi qdo gja te keqe per mu tash Kam than fmive te ja bein bllok dhe sdi un u dashurova ne ta shum edhe u mudova ti tregoi qdo gja po ajo kisht vetem qe aja te jet para ishit saj dikush me vjen keq po sod me shkrun dhe me ofendon po un nuk i pergjigjem sdi gabimin qe e bera se u nguta edhe un shum ajo kishe koplet tjera qellime ndersa un Kisha qellimin tjem nje familje ajo kishe qellime tjera tash masi u ndava qdo shqiptar se me nje ktu ne germani se un jam qe 3 vite kurse ajo asht qe 20 vite ktu te gjith ata se me njohin po me thoin lutju zotit qe ka ndodh tash se ajo ka qen nje vajz se ka dal shum edhe Ska qen shum e sjellshme mua mu ka dhimt edhe ma shum se aja ka humb ni vajz nmosh tre dhe ajo jan vetem Motra e skan vlla derisa edhe nene e saj per respekt e kam thirr nana tash aja me thirr edhe me thot mos i trego askuj si jem nda se pom vjen inati prei ish burrit tem po edhe Aj jeton ne tnjejtin qytet ku jeton kjo fmia e tyre shkoi shpesh tek baba i vet dhe i kan tregu nje me dhimen fmija saj shum ishin fmi shum te bukur me Kan dasht aq shum se edhe i kam dasht si fmin e mi gjithmon jam ru mos po gaboi diqka e po preken fmit e saj por pom vjen inati se si mu di me lu ket loj telefoni im kurr Ska pasur kod e merrke shikoike asnjeher sja kam prekur telefoni e saj edhe pse aio e kish te me kod telin rasisht njeher bash duke mi tregu do foto te familje kur I dolen fotot me disa tjer e pyta me thoshte shok daj po ata sishin Kan ashtu kur Mas nje 3 dite bam do foto dhe tuj shku I kish te shly te gjithat e pyta pse i ke shly Tha jo smu deshen ma po qka dot thot si ke dal me daj a me nip ne foto mu sum pengon rasisht po bajm llaf me Nan te saj e me moter ishum tuj pi kafe nana saj po thot nfamilje ton i kem krejt 3 nipa edhe ata jan 17 vjeq ma i madhi atu edhe un po i tham po tham po tezak jo jo skem aty masi iken e pyta i thash tregom drejt kush jan e perbeita ne fmi tregom tha jan ish dashnort e mi edhe atu ja fala po ajo shkon te ne pun thoshte jam ne pun mua kur she nana e saj erdha nga puna me tha ka dal me pi kafe kurse mua me tha jam ne pun kur dola ne qytet ishte ulur me nje shok e quante ajo dhe po pin kafe asgje i pershendeta thash ke kry punen me Tha po dola me ket koleg un me pi kafe ndersa un e di se se ne punen e saj ska pas shqiptar edhe dolen krejt rrena ne shesh u kuptu se ajo ishte tuj dal me ta per dit mora gjerat e mia dhe ika erdha ne banes time.