Mundohna me kan Gru dhe Nane e mire, amo zemren spo muj e komandoi, Zot ne at dynja bashkona bashk! | Histori Të Jetës
Zot ne at dynja bashkona

Mundohna me kan Gru dhe Nane e mire, amo zemren spo muj e komandoi, Zot ne at dynja bashkona bashk!

Mundohna me kan Gru dhe Nane e mire, amo zemren spo muj e komandoi, Zot ne at dynja bashkona bashk! – Jam nje vajz 25 vjeqe dua te tregoi histroin time. Ne shkolle te mesme kesh njoftu me nje Djal pes vite ma i madh ishte shume i bukur une nuk isha si ai ai ishte pa behane, nejse ja nisem bashk kalum tri vite shume e deshta edhe ai me dashuronte mua kishim ndonjeher mospajtime po smuj rrishim pa njani tjetrin familja ime nuk ishte ne dijeni ndersa ai ju kishte treguar po me kalimin e kohes aj ja nisu me u largu, kishte vllezer shume dhe motra po kushtet ikishin te veshtira ,ky nuk punojke Babi ivet ikishte than qe nuk qoj msit te aj vend se jem te nje fisi smartohem me ta… Nejse me tregoi nje dit me tha qe nuk mundemi me kan bashk pamvarsisht qe tdu e mdon, edhe une nuk i bana pression kurr vuajta ne heshtje per te qe edhe sot vuaj amo kurr presion si kom ba me i than merem si kam than. Nejse kaluan do vite une u martova ne Ks ai u martua ne ch me letra po shenoj ne pika te shkurta shume ai tash eshte baba i dy femive edhe une jam nane e dy femive nga shoqnia qe kemi pas kan degju qe aj nuk eshte aq i lumtur jeton e punon po thot veq per femi se edhe gruan e dua po nuk jan ndjenjat e njejta si per dashnin e par, i ka than dikuj tbesushem se jo gjethkuj, nuk kisha kushte skisha qysh me mar… E disha qe ska kurrfar jeté ne familjen teme edhe u detyrova me u martu me letra veq per mos mu ba miftjaq i kerkuj as i vllazniv as i babes sot e asaj dite thot qe Per gjdo gja me kujtohet ajo… Gjdo kange qe e ndegjoj mendja tek aja… Edhe nfund kish than qe jam kan i ri se me i pa pas qito mend e kisha mar ishim ik dyt dikah azil edhe nashta sot kishim mujt me kan te lumtur bashke… Edhe une njejt e du e respektoi burrin e fam e tij mundohna me kan gru dhe nane e mire amo zemren spo muj e komandoi sikur me at djalin… Nuk e du kerkan sa her te shoh ne anderr si me a live mdoket qaq kfjellt e shoh sa her te mendoi trupi me rrqethet po qeshtu jeta jetoi Per fmi te mi dhe nonstop them Zot ne at dynja bashkona bashk. E shkrutja shume shkurte kete histori po krejt tema eshte qe deshta me dal pse ne Kosove rinia si vajzat si djemt lakmojne me u martu me dikan me letra me dikan qe i ka kushtet e jon ne ngjendje me sakrifiku dashnin Per interes ah nuk e din qe ma vone e vetmja gje qe te nevoitet ne jet osht dashnia e jo interesi. Pse me ardh kshtu puna te ne per kushte me u martu me tjeter kan bre pse. Kam ni shume raste amo ju keshilloj si djemt dhe vajzat e Ks mos e hupni dashnin per letra e per interes aman se keni me vujt tan jeten. Jeni faqe e mrekullueshme. Anonim ju lutem.