Mu me qojn me nejt te prinderit e mi ni her ne muaj, ndersa Nusen tjeter ni her ne jav, kjo s'osht... | Histori Të Jetës

me nejt te prinderit

Mu me qojn me nejt te prinderit e mi ni her ne muaj, ndersa Nusen tjeter ni her ne jav, kjo s’osht…

Mu me qojn me nejt te prinderit e mi ni her ne muaj, ndersa Nusen tjeter ni her ne jav, kjo s’osht… – Pershendetje histori te jetes jeni nje faqe merekullushme. Dua ta ndaj historin time me juve jam nje vajz 24 vjeqe kam dy fmij jetoj ne fshat burrin ma shum ne kurbet sesa me mua, vjen niher ne dy vjet por nuk kam jet apak te lumtur gjej ngushellim ma shum te fmit falenderoj zotin qe mi ka sjell ne jet.Jetoj ne shpi me vjehrrin vjehrren dy kuneter i madhi i martum ka dy fmi dhe ni kunat,vjehrri po na don me hile me shum mban te madhen sesa mua sepse nuk i kan qef shum prinderit e mij sepse jetojn me kushte te veshtira me qojn me nejt ni her ne muaj ndersa nusen tjeter ni her ne jav un jam nje njeri i drejt jam munu ti respektoj sa me shum por ai i drejti gjithmon ngelet pas pak me u lendu fmit me marin hof mua pse se mbajte fmin gjith diten tu pastru tu gatu e pun tjera plus edhe fmit e vegjel i ka njerin 4 vjeq tjetrin 2 vjeq kta rrin tu punu jasht se fshati ka pun spo them qe tmi bojn punet se i boj vet po kam merak fjalet sepse dhe shpia ka shum pun se te kthej shpinen fillojn jo i bon ngadal jo mir sju pushon goja un kur i degjoj kur folin keq per mua sju them gje sepse them sikur kam nene e babe jan edhe keto ju kam lon te madhin zot ai ju ardht hakut. Me e keqja e te gjithave osht qe dy her qe kam shku te mami ju kan humb gjera niher ni varese floriri dhe ma lan mua nuk e din se si ke puna ku e paten hallin un u vura ne pozit te veshtir sepse mendojsha qe pse skan prinderit e mi kujtonin se ua kam qu atyne por per kok te fmive mua sme ka shku ndoniher ne mendja me i ber qato budalliqe se osht haram prej zotit isha edhe shtatzan 7 muajshe ne ate koh a ekzistojn njerz kaq pa shpirt qe mendojn veq per keq Burrin se kam aspak ne krahun tim per te asniher nuk me ka then te dua thot te dua me zemer jo me ta shpreh dashurin se te rritet mendja un e dua shum edhe pse gjithmon vetem jam por nuk e di qa me ber sepse ai sme beson mua kur i them se kshu ma kan ber te shpis e kam fal shum her ni dhome me zor e boni ne krye te 3 vjetve edhe te prinderit nuk me lite me shku me thote o ato o mua por un smunda me i nda sepse te fundit ato me kan ber koken mua me kan rrit me shum sakrifica sidomos mami qe ka ber shum per neve ndersa babi pin shum alkolin dhe me esht ftoh pak prej zemra por tek e fundit bab e kam dhe ja fal kam vuajt shum ne ket jet se nuk di a kan te mbarume historit e mija them ndoniher pse mua qa gabimi kam ber qe po vuaj kaq shum jam shum e ndjeshme merzitem shpejt mbyllem ne dhom e vetem qaj, shpin nuk e kena ber akoma se rrin tu u qu lek ktyne fmit gati u rriten dua kushte tjera sepse tu nejt te gjith bashk veq zihen me fmit e kunatit vjehrri si duron hiq veq di me thon a sen jeni tu i mbajt asniher sma kan ble ni gjo me thon ja kam ble nuses kam gjerat qe mi kan fal motrat e mia asniher si kam shpenzu per naj gjo ni unaz floriri ne gisht kam edhe pampersat e qunit vet tu i ble tu i mbledh qindarka te vogla kush ja fal qunit ndojni lek kan naper duar plot por u ikin per ni jav dit se di qa njerzish ishin kto veq veten e vet duan e shpin e vet nuk jan per nuse kto qe kam then sikur ma bojn mua ua bofshin gocave veta, jet e pakenaqur bre knaqen njezit me gru burri im niher qefin sma ka bo i kam ber dy djem si drita po niher sma din jan fmit e mi thot mendoj naj her me ik krejt prej ktu po ku ti lo fmit te ngelen jetim pa non tu kon akoma gjall naj her them me lendu veten po mekat esht se vuan fmija se di o zot me ndihmo them mi largo njerz e keqij dhe me qo ne rrug te drejt po e mbyll me kaq ju lutem me shkruani diqka si te veproj a mendoni se osht tregu e drejt jeta me mua ju falenderoj shum ai qe e lexon historin time ju lutem anonim te ngelet se nuk dua qe tme dal ndonje problem tjeter.