syt lot

Mu mbushen syt lot prej gezimi kur m’tha “Une t’du ashtu si je, kena mej kapercy bashk krejt”!

Mu mbushen syt lot prej gezimi kur m’tha “Une t’du ashtu si je, kena mej kapercy bashk krejt”! – Pershndetje histori te jetes anonim ju lutem deshta me nda ni pjes te jetes tem me juve kur jam kan shkoll mesme vitin e fundit e kom njoft nje djal ne me at djalin qe 6 vite folshem si shok edhe me lypke gjithmon me kalu me to po un skom pranu shkaku ka qen semundja ime gjithmon kom dasht me mposht ket semundje qe e kom kam edhe me msu me arrit diqka ne jet mu krenu familja jem me mu po aj vazhdimisht kerkojke arsye pse spe pranoj me kalu me to aj thojke per srz tkom edhe u lodha mo ja kallxova arsyen se pse smuj me pranu i thash arsyeja qe smuj me kan me ty asht se e kam nje semundje i tregova krejt edhe ma bani un tdu tpranoj ashtu si je kena mej kapercy bashk krejt ket semundje skena mu dorzu kurr dhe mu mbushen syt lot mu u gezova shum dhe ja nisem me kalu 2 vite jem kan ne lidhje edhe aj shkoj ne tzezen gjermani qatehere qe dulen tan shqiptart jasht dul edhe ky edhe me tha nejse je qajo qe mpret sfol me kerkan me asni djal e sdel un ka me kan qaj qe ka met marr per gru kur te kthehna ne ks edhe un as skam fol me kerkan as hiq e kam prit ato 1 vjet kur shkoj gjermani ndryshoj aj krejt e bajke ne fb ne nje mardhenje me femra te huja i thojsha kush jon kto thojke shoqe i kam ja bajsha pse e ke ban ne nje mardhenie ne fb me kto bojke po baj hjg edhe un ok i besojsha se e dojsha ma shum se veten mas 1 viti e kthyn ks erdh u takum mkishte marr malli per ta sa qe sdi as ta pershkruaj at gezim qe e kam pas at dite kur e takova mas nje viti kur erdh e bonem llaf mej tregu familjes tem edhe mu feju veres un i tregova familjes tem krejt ken pajtimit veq babi jo thojke jo se je hale e re sje sheru hale e po lyp burr ma bani babi prit edhe naj vjet edhe mas atyne fjalve me shkrujti aj me tha qka te tha baba jyt i tregova i thash me tha prit edhe naj vjet me tha ky ani a do me prit i thash po ky dojke mem ik tona kom refuzu ikom than siki sja marr ftyren babes tem familjes tem me ik kur munem me prit tona i thash qdo sakrifikic qe ka bo familja jem per mu mkan rrit kan hek me mu tu me qu neper spitale tu nejt me mu qut naten gjith neper mjek mi kan plotsu deshirat un smuj kshtu me ja kthy familjes tem me ja hup qdo sen edhe me hup familjen smuj se bab e nan s’gjaj mo e djem ka sa dush tona kti sju pritke me thojke po du me te ba temen Tona te marr pa u feju pa sen kom refuzu e kom mbrojt nderin tem me ka than nese sme lejon meta prish virgjinitetin ti ski me fol me mu as ski mem pa kurr ma po un e semur ne gjendjen time i thash nese osht kjo qe don mos met fol ma mos mu pa ma ok nrregull skom qa boj po ftyren sja marr familjes me ma marr nderin pa u feju pa u martu edhe sod e asaj dite me ta skam fol kurr gjendja ime shendetsore sa vjen e keqsohet me shum ende e dua at por aj kish gjet tjeter vajz shpirti po me dhemb mbrenda po digjna flak mu shkatrrua jeta duke vajtuar per to dhe kjo semundje e mallkuar me shkatrroj jeten sa qe skam vullnet me per asgje me kan humbur shpresat ati X personit i uroj fat dhe shum lumturi me at vajzen ishalla Zoti ja dhuron gjith lumturin e kesaj bote bile se paku prej neve dyve te jet i lumtur… Ju lutem mos ofendoni se smuna meju ba ball edhe ofendimeve te juaja qitne gjithe secili nga ju ne vendin tim pastaj komentoni ju pershendes te gjithve nga zemera, ju lutem publikoni anonim.