per ty

M’tha “Nuk ndahna prej Grus per ty, Ajo osht shpat, fshin, lan, buk ban”, m’erdh inati edhe qe m’tha kshtu edhe…

M’tha “Nuk ndahna prej Grus per ty, Ajo osht shpat, fshin, lan, buk ban”, m’erdh inati edhe qe m’tha kshtu edhe… – Te jem anonyme ju lutem. Nje mike e imja ma ka shenua ket ne leter qeta shkruaj ketu tek histori te jetes. Jam nje vajz 21 vjeqe nga ks ket leter qe ua shkruj e din vetem qikjo shqoja qe ma shkrun ketu dhe nje tjeter dhe Allahu po po du vetem mendimet e juja e di qe shani dhe me ofendoni po e kam ba ma, tash motmot kam njohur nje Burr aj ishte 6 vjet me i vjeter se un isha me nje shoqe dhe aj kaloj me pelqeu shum ate dit se kam pa ma te nesrit e kam taku me nje kafe dhe un numrin ja dhash kamarierit qetja japi ati mu lajmru ate dit dulem pitem kafe e pyta a asht i martun me tha jo un pram e pyta me tha jo unazen e kishe hekur dulem edhe te nesrit edhe 3ten her kur dulem te 4 her e pash se diqka ky i largun un e pyta te shkojm me nje pushimore shkum e krytem pasi qe e krytem i thash se kam te dashur po un do ta le per ty ai me tha jo jo un jam i martun kam dy femi u lendova shum po nuk hupa shpresa dulem prap kemi qesh shum kur nje nat e thirri gruja ti tha qka je tuj ba ne ks ma aj kryte punt qka pate me kry shkove per pak u ban 1 muj qka asht kjo apo je tuj ngajt mas ku*** te kosoves me erdh rond mua ajo ishte shum eshtir dhe un qmos i thash kti thash e ke gruan e veshtir kjo te plak para vakti qe ta largoja sepse un u dashurova ne te aj vetem me tha a din qka edhe nese ndahna pi grus nuk martona kurr ma as me ty as me kerkon ani pi ks kurr jo dhe ndoshta asht gruja e shtir vetem se asht shpat osht shum e zoja gjith rrogen ma jep fshin lan buk ban punon dhe se nin hiq asht gjallnike me erdh inati qeme tha un tash provova gjithqka mi nda shkum ne shtepin tina nejtem 3 or te nesrit prap shkova dhe bujta aty kishte shtepin e mir kerr te gjitha kur shkoj aj ne zvicerr gruja menjeher qat nat e kish diktu po si kish than sen se ky e diktova qe po do kontaktin me hup me mu po un e kercenova nese ndahesh pi meje gruas tone do ti tregoj mas ni jave ajo veq se krejt e kish kuptu me shkruajti me tha zemer me Burr te martun ke shku qofse je kall mas burrit tim do ta qes vet per nje nat me mbyti krejt un qmos i thash ku** e gjithqka ajo nuk e meritojke kta po ithash ajo shujti dhe kish gjet te dashurin tim dhe krejt i kish tregu ky mu ka kthy mu dhe un e binda se asht e qartne kjo nuk i njof kta po ajo kish ba foto ato qka kam shktu un dhe ja kish qu po prap e binda qe sosht e vertet sod jam me te dashurin shum e lumtur po at familje ndoshta e kam shkatrru e di se jan hala bashk ndoshta hatri femive ajo rri bash me te po un e pata vrejt se aj vertet gruan e dojke dhe sun arrita ata qe deshta ket e shkrujta vetem qka mendoni ju qka kam ba me falni nese e zgjata dhe e di qe keni me ofendu pa mas po keni te drejt ntm.