fbpx

Femijen faljau

M’tha Burri “Femijen faljau ndonje familje ose qoje ne xhami aty dikush e mer”, ika te familja linda vajzen e pas disa viteve…


M’tha Burri “Femijen faljau ndonje familje ose qoje ne xhami aty dikush e mer”, ika te familja linda vajzen e pas disa viteve… – Prsh juve dua te jem anonime ju lutem pa ofendime dua keshilla nga ju jam nje nane e nje vajze nga martesa e par kur vendosem me u nda isha me bark kisha nje vajz mendoj as nje femen nga sefaja nuk largohet me lan femin jetim po nuk pata zgjedhje tjeter po i bi si shkurt kur vendosa me dal nga ajo der me tha per femij nese nuk do me mbajt femijen faljau ndonje familje ose qoje ne xhami aty dikush e mer, aty per pak sa u u cmenda kur i degjova ato fjal prej burrit u prisha nga mendja dhe i mora teshat e trupit e dola u ktheva ne familje linda vajzen pas disa viteve qe e linda vajzen vendosa te dal jasht kti vendi sepse se kisha prespektiven ne kosove nje familjar i imi me propozoj nje djal dukej djal i mir aj jetonte ne ch. Koh pas kohe folshim ne tele i tregova qe e kom nje vajz aj me pranoj pa asnje problem nuk me tha hiq asgje pra ma pranoj edhe vajzen dhe me propozoji martes pas 6 muaje isha aq shume e lumtur sa qe thash qe po shoh prap drite me sy, vendosa erdhi ketu me fejoi me martoj dhe shkoj pas 3 muaj me doli viza edhe mua po edhe vajzes isha aq e lumtur pasi qe e kisha edhe vajzen afer vetes edhe e kisha njeriun qe e fillova ta dashuroj afer vetes dhe mendova qe gjithqka ka fillu me u ba mir per mu edhe fillova ta harroj te kalumen e te kqijat qe i kom pas ne te kalumen. Fillimi shkoji shum mir tash qe nje muaj ka ndryshuar shume burrit po me sheh ndryshe nje dit me tha nuk po na ec kthehu ne ks nuk po di qfar te bej vajza esht adaptua atje po e don shkollen shum nje nat u perlam e vajza e nijti tu than kthehu ne kosove spo mundem ma edhe pse i ri shum gati e kqyri mos te gjen ndonje fjal me u perla apo ndonje gja sepse pom mer edhe vajza stres jom shum ne gjendje te keqe nuk di qfar te bej a te kthehem apo nga te ja maj jam shum ne dilem per momentin, knej edhe skam ku shkon ne ks kom friken vajzen mka ndodh borqlinjet e babes se vet ma kan kindapu nje here po kom friken pom ndodh prap naj qka ju lutem me ndihmoni si te reagoj te kthehem apo ka ndonje mundsi te mbes ne ch leternjoftimin ma kan jap per 5 vjet spo di sit reagoj ? ju lutem dua te mbetem anonim dhe sa me shpejt postojeni ms duhen keshillat e juja me respekt… Anonimja!

';