M'tha "A martohesh me mu", i thash "Po ti i martum je", m'tha "S'prishet dynjaja me u martu dy her"! | Histori Të Jetës

A martohesh me mu

M’tha “A martohesh me mu”, i thash “Po ti i martum je”, m’tha “S’prishet dynjaja me u martu dy her”!

M’tha “A martohesh me mu”, i thash “Po ti i martum je”, m’tha “S’prishet dynjaja me u martu dy her”! – Prsh per te gjith qe e lexojne ket histori..po shkruaj me plot dhimbje. Jam nje vajze 22 vjeqare. Isha 19 vjeqe kur dashurova dike aq shum sa smunda ta harroj.. Njohja jon filloj nga shoqeria dhe perfundoj ne nje dashuri te ndar. Ishte dashurija ime e par! e doja si e marr. Ishim shum te lumtur. Me vlersonte shum. Thurem shum endrra bashk dhe tani i kujtoj me lot ne sy. Lidhja jon zgjati 3 vite. Pasi qe aj u feju me dike tjeter arsya babi ka premtuar nje shokut tij qe kame te mar vajzen per djal temin e smuj me ja prish qefin babit. Ish pas feju e un e pata kuptu pas 3 dite nga nje shoqe. Se atij i ka ardh keq e ska desht mem humb ashtu me thonte. E kom pas shum te veshtir mu qu ne kemb, isha e lenduar. U pata ftof prej jete. Por gjithnje e mendoje nese me kish desht nuk ish feju me dike tjeter. U pata largu prej tij. Po gjith aj e gjejke nr tim nuk di ku. Me thirrke un gjith agresiv po aj kurr su largojke…Aj gjith met mir. Nuk muj mja humb rrespektin e tij nuk e di qka eshte me te ofendu aj person. E nje dit po ma ban a e din pse te thirri ne tel? Kupto spo muj met harru..un hala te du te lutna a pranon mu martu me mu. Qysh mu martu ti i martum je. Tha sprishet dynjaja krejt po martohen ka dy her. Gjdo dit me thirr ne tel nuk ja hapi me shkruan sms te lutem mos me le aq shum me vujt kom bisedu dhe me grun teme ajo esht dakord qe ti me ardh ktu. Ka nje vit qe me lut! Kom nevoj per nje keshill, dhe te njeten koh po i kshilloj te gjith ata qe fejohen, martohen mendohuni mir kur merrni nje vendim te till se nuk eshte loj. Jo neser vallah se kom dit qe te du ty. Spo e du grun, di shum raste te tilla. Qfar me kshilloni te bej, nuk dua ofendime sepse ju betohem sepse nuk kom pas me as nje lidhje me te, qe nga ajo dit qe o feju. Flm per keshillat. Zoti ja dhashte gjithkujt ate qe dashuron.