M'fal Zot ndoshta po boj mekat por ma e lumtur isha kan nese m'vjen lajmi se skam ma Bab, zemra ime e din qka... | Histori Të Jetës

M'fal Zot

M’fal Zot ndoshta po boj mekat por ma e lumtur isha kan nese m’vjen lajmi se skam ma Bab, zemra ime e din qka…

M’fal Zot ndoshta po boj mekat por ma e lumtur isha kan nese m’vjen lajmi se skam ma Bab, zemra ime e din qka… – Ma e lumtur isha kan nese m’vjen lajmi se skam ma Bab, m’fal Zot ndoshta po boj mekat, ama e din zemra… – Anonim ju lutem Pershendetje, jam 23 vjeqare, si e re nuk kam pasur asnjeher femiri te lumtur, perderi sa prindi im gjdo dit ka qen ne ndikim te alkoolit, na ka maltretuar gjdo her ne femijeve dhe mamin, tregojke ashiqare qe ska interes per ne, gjdo her dhe vllazerit e babit(agjat ton) na kan ba te padrejta dhe skemi guxu kurr mi than babit diqka se na lenduke per ta. Ka pas rast kur kan kalu me nga nje muaj dhe babi delke mengjes vike ne mbramje, ose vike mengjesin tjeter, gjith u deshke me prit qut me mamin se sguxojshim me flejt, gjdo her bike probleme nshpi, dhe u shkarkojke te na, perdorke arme, sguxojshim as ne polici me lajmru, se kish njoftsi e u tutshim se kur te kthehet prap na lendon. Fal zotit u martova, kam nje jet te lumtur me burrin, gjdo deshir ma plotson, flm zotit kemi dhe fmi, po prap smuj me kon e lumtur kur e di ne qfar gjendje jan vllaznit dhe motrat e mia, e nana ime. Besomni se ma e lumtur isha kan nese um vjen lajmi se skam ma bab, me fal zot ndoshta po boj mekat, ama e din zemra ime qka ka vuajtur plot 20 vite. Besomni se gjumi naten sme ze duke i kujtuar ato momente,sidomos kur baba kish plumb per gru e fmi,ishalla zoti e gjykon.