Mer dado Serbe per tu kujdesur per femijet e saj, Ajo i behet dashnore e Burrit dhe kerkon edhe veturen... | Histori Të Jetës

Mer dado Serbe

Mer dado Serbe per tu kujdesur per femijet e saj, Ajo i behet dashnore e Burrit dhe kerkon edhe veturen…

Mer dado Serbe per tu kujdesur per femijet e saj, Ajo i behet dashnore e Burrit dhe kerkon edhe veturen… – Pershendetje histori te jetes ,lexues te historive.Une po shkruaj nje histori qe pash sot me syt e mi .Sot kisha termin tek mjeku,isha shum heret dhe thash nga qe jam heret shum te futem ne Mc Donalds .te gjith kete sken qe pash ka qen mbas ores 13:30 (tmerin qe pash me sy).Ne katin e dyt lart erdhi nje bur shqipetar(i gjat,i bukur,kishte atlete te kuqe,T-shirts me vija e ngjyra te erreta,mosha 40-41 vjeq).Ky erdhi me nje femer serbe (bjonde,pak floket si kaqurela ,flok te shkurtera te prera rumbullaket ,jo shum e gjat dhe pak e plot,mosha 30-35).Kjo fmera serbe kish qen Dado(kujdestare)e femijeve te keti shqipetarit, qe vien per 3 muaj te ruajn femij.Nga biseda qe beshin mes vete(ne gjuhen serbe folshin mes vete)kjo femra serbe i tha:Dua iphon 11 ,qe sa koh po te them dhe ti nuk po ma blen.Ai si ke duke ngren u ngrit çobani i nanes e shkoj ja bleu iphon 11.Nga iphone ajo u kap prap me kete burrin i thoshte keti :Pse ti po i ja len veturen gruas tende,tash neve po duhet te hecim ne kemb.Ai buri i ja ktheu dhe i tha :po un nuk mundem moi,gruaja del ne ora 5 te mengjesit nga shpija,ne ato koh nuk ka trena.Nga ketu tani doli u kap ne temen tjeter.I thoshte o te divorcohesh ti nga ajo ose un do i tregoi gruas tende,un dua me te vi ketu te jetoi me ty.Aty kuptova se ky qenka i martuar dhe u u humba kreit,u preka shum,u ndjeva shum keq nga qe e vura veten time ne vendin e gruas se tij.Ajo e shkreta te dali nga 5 e mengjesit per ne pun e ky mut burri(me falni shprehje)me djersen e saj i plotesoka deshirat nje serbe.Tmerrrr .Tmerrrr.Ju lutem gjith femrave ,ju lutem me mish e shpirt sa do qe te keni besim tek burrat e juaj mos u a jepni djersen e juaj .Mos lejoni qe burri i juaj te mbaj dike me mundin e juaj,mos lejoni te punoni kaq shum per te i plotesuar deshirat te tjerave.Nese bini Dado neper banesa te juaja te pakten siguroni nje mini kamera neper banesat e juaja te shifni se qfar po ndodh.Kete lutje po e bej te gjith ato femrat qe kan per momentin dado serbe dhe qe buri ka atlete te kuqe i gjat.Shpresoi qe ta lexoj gruaja e ti kete histori dhe te jet me e kujdeseshme se qfar po ben burri(muti)i saj me djersen e saj.Me vie shum keq qe un nuk bera nje video qe te i publikoi fytyren keti te pa ftyri.Me vie keq ne qfargrade jan ra meshkujt (jo te gjith)shqipetar.Po si nuk i vie keq keti burri qe buken e femiut te vet te i ja haj nje serbe ,po si nuk i vie turp qe djersen e gruas se tij ta ladroi nje serbe??Po a hiq nuk ka zemer ai burr a??Po a hiq nuk i ka frig Zotit per hakun e gruas??Po nese don ate me shum se gruan tende pse nuk ndahesh ateher,egziston divorci,pse i han djersen gruas a??Me falni nese kam ber gabime shkr**i por me besoni nga ai minut jam prekur shum,jam lenduar psiqikisht shum sepse vjra veten time ne vendin e gruas se tij.Shpresoi qe ta lexoin kete histori te gjith ato gra qe kan dado serbe e te zbuloj burrin e saj se si po i ja hajke djersen ai me serben . Zoti na ruajt nga keta njerez qe shfrytezoin te tjeret pa pik meshire.Me falni.Por nuk munda pa e shkru kete histori.