Mendova qe shpetova por diten e dasmes sime Ai e thirri Burrin tim dhe i tha "Ajo eshte e imja"! | Histori Të Jetës
diten e dasmes

Mendova qe shpetova por diten e dasmes sime Ai e thirri Burrin tim dhe i tha “Ajo eshte e imja”!


Mendova qe shpetova por diten e dasmes sime Ai e thirri Burrin tim dhe i tha “Ajo eshte e imja”! – Pershendetje histori te jetes desha te mbes anonime. Edhe une si qdo njeri kam historin time dikush me rend e dikush me te leht por asniher nuk duhet gjykuar dikush pse ashtu e pse keshtu jeta na siell gjithqka nuk duhet te akuzojm askend sepse kemi nje Zot qe i di me mire se ne. Ne munde te flasim por asnje nukjemi pa gjynahe nuk mund te themi se une jam perfekt dhe tjeteri nuk vyn asgje , JOO o njerez JOOO se kemi nje Zot qe di te gjtiha nese ne nuk tregojm as nje njeriu dhe mbajm sekret te bemat tona pamarrparasysh se ne qfar gjendej jan thash qe dikush me shum e dikush me pak por te gjithee jemi gjynahqar dhe per kete gje per kete jete per kto veprime qe ne bejem nje dite do te japim llogari dhe vetem aty nuk mund te fshehim asgje sepse Aii i di te gjitha e nuk mund te fshhim asgje ngaa i madhi Zot. Edhe une si qdo vajze e re dhe naive kam besuar shume por edhe kam dashur shume sepse dashuria ti mbyll syt dhe shume her nuk shef gjerat qe duhet me kohe por pas nje periudhe mete gjate fillon ti shohesh edhe te metat e atij personi qe je me te, e rendsishme eshte qe ne te dim ti permbushim ato mangesi qe ka njeri me tjetrin dhe te formojn nje lidhje te shendosh dhe te plostsojm aty ku ka nevoj , por nganje her e shte e pa mundur sepse asgje me zor nuk shkon. Une kam qen me nje person ne lidhje per 4 vite me radh e kam dashur me shum se gjithqka ne jet . Isha ne gjendje te beja gjithqka per te kaluam shume kohe se bashku bem plane te pa fund per jeten ton per famljen qe do te krijojm e shume e shume te tjera , Por edhe ai me ka dashur mua edhe pse me ka tradhtuar shum her por un gjithmon e falja , e falja sepse nuk mund ta mendoja jeten pa te . Fillova te dyshoj ne dashurin e tij sepse nje her njeriu gabon por jo vazhdimisht por thash qe nga dashuria e madhe per te gjithqka perbiva dhe tejkalova, e pa ndoshta edhe Ai qe une pernjmend nuk po mbushem mend e pa qe une jam gjithmon me te dhe per te dhe u lodh edhe nga une filloj te largohet shume ndohsta e pengoj dashuria ime e madhe per te, ndoshta nuk e deshi ate respekt dhe ate dashuri te madhe , erdhi dita dhe Ai gjithqka e shprehi edhe e tha sepse nuk mundi me ndoshta u ngop nga une ndoshta une isha e tepert per te dhe ne jeten e tij. Ai kerkoj me shume une nuk i mjaftoja . Nje dit ai me la mua me tha “vazhdoje jeten sepse ne smund te jemi bashk un jam djal hasreti familja ime varet nga un dua ta gjej nje vajz qe jeton ne gurbet ta ndertoj jeten time “. Mbeta shume e merzitur edhe pse nuk shihja me asgje ne ate lidhje ishte me e mira qe une te largohna me heret por ishte e shkruar qe une te vuaj edhe me shume, mbeta pa frym mbeta pa fjal se si nje njeri me kaq shume kujdes dhe dashur mund ta humb sepse nuk e mendoja tme doj as une ate me interes sepse ajo dashuri nuk ehste nese une mendoj ta gjej dike me letra por pa dashuri JOOO nuk e duaa ate jete nuk mund te jetoj ashtu sepse jeta eshte e gjate kur nuk ke afer dike qe e don dhe nuke ndjen sepse ti do krijosh familje me te dhe sii?? qfar familje do jete si do i edukosh ata femij te duash vetem me interes? nese prindi ashtu fillon jeten ashtu do vazhdoj edhe jeta e femijve” PA dashuri” Tentova ti ndryshoj mendim sepse gjithqka do bejem bashke do ja dalim se bashku dhe do krijojm nje jete te mire do punojm shumeee, nuk bene ta beshe kete. Perfunduam ate dite shkova ne shtepi e merzitur dhe e deshpruar shume, vuaja shume Ai nuk me lajmrohej me nuk i interesonte per mua. Pas disa kohesh une u binda qe ai nuk me don mua e kuptova dhe e binda veten qe pas gjithe atij perkushtimi qe une e bera per te nuk ia vlejti dhe duhet te duaa veten ne rend te pare, fillova te ngritem nga pak ne kembete e mija dhe ia dola fillova te mbledh besimin per jeten time dhe te vazhdoj tutje sepse humba kohe mas nje njeriu qe nuk ja vlejti as 4 dite jem me te e jo 4 vite. Pas nje kohe ne facebok me erdhi nje ftes nga ne djal dhe e pranova pa e dite kush eshte vetem thjesht me pelqej ne foto por asniher nuk i fola vazhdoj nje kohe dhe me shkrujati u njoftuam por asgje nuk prisja ne ate drejtim sepse nuk isha e gatshme nga psiqika ime te filloj me dike sepse isha e lodhur me shpirt dhe thjesht nuk besoja me. Ai djali jetonte jashte vendit dhe me kerkoj qe ur te vij ne Kosove kam deshir te pi kafe mire ty, mie i thash te shohim se qfar po ndodh deri ne ate kohe ne vazhduam biseden e shpeshtuam nga pak por thjesht bised u njoftuam me shume ku punon qka punon me kende jeton e kshtu me radh ne pergjithssi per muhabet per jeten. Erdhi koha dhe Ai erdhi ne KOSOVE dhe u takum disi me dy me mendje por dola. Ai djali tha une te njoh deri diku dua te kem lidhjeme ty serioze dhe kisha pas deshir qe kete ta din edhe prinderrit e tu dhe te takohem mete , mua me pelqej edhe ne pamje por edhe bisedat qe ne i beme sepse u duke njeri i vendosun dhe jo me dredhina sikur AI me heret, sepse paka shume nje njeri shihet. I tregova gjithqka per te kaluaren time, por nuk i pengoj asgje sepse jan gjera qe ndodhin tha me rendsi e ardhmja te jete e mire. Mire i thash te shohim edhe pak edhe vendosim, u takuam me shpesh kur ai ishte ktu dhe pak para se me shku erdhi ne shtepi dhe u njoftua me familjen time. Prinderve te mi ju pelqu ishte nga nje familje e mire dhe e qete, Ai shkoj ne vendin ku jetonte dhe nuk shkoj shume gjate erdhi prap ne KS dhe u fejuam po ne ate vere te atij viti edhe u martuam . Bera pergaditjet dhe ju falenerova Zotit qe gjithqka po shkon mire dhe qete herpas here me shkojke mendja te Ai tjetri jo qe ndjejsha me diqka pe te por nga frika se po ndodh diqka edhe pse sdija me asgje pe fatin e tij. Dhe erdhi dita qe ne beme dasmen por Diten e dasmes sime ai e thirri burrin tim dhe i tha ajo esht e imja por burri im i tha ke pas qka ke pas mua nuk me intereson tash kjo esht e imja ti se paske dasht asnjeher sepse po ta doje sot ti do te ishe ne vendin tim dhe ja mbylli telefonin.Ne e vazhduam jeten ton por ai gjithmon e gjen nje menyr me shkruan me kercenon me thot se nuk do te lejoj qe te jesh e lumtur ti. Une do ta lendus burrin tend e shumqka tjeter . Tani un kam nje vajze dhe jam shume e lumtur por nganjeher frigohem qe do bej diqka burrit tim Frigohem qe ai do ma shkaterroj lumturin time. Ju faleminderit per kohen qe ndate me lexu historin time.