Mendoja qe kur t'a lindi vajzen do na shtonte dashurine me Burrin por jo, flejm te njejten dhom por si shok e shoqe! | Histori Të Jetës
lindi vajzen

Mendoja qe kur t’a lindi vajzen do na shtonte dashurine me Burrin por jo, flejm te njejten dhom por si shok e shoqe!

Mendoja qe kur t’a lindi vajzen do na shtonte dashurine me Burrin por jo, flejm te njejten dhom por si shok e shoqe! – Pershendetje. Nese mundet anonim. Zotin ekom deshmitar me lot nsy jom tu shkru. Jom nje nene e re kom lind qe 3 jav por problemi asht se kam problem me burrin nuk e di arsyen por vetem grindemi. Une vet e kom zgjedh burrin me dashuri jem martu, por nuk jom ka e kuptoj , un si u martova mejher mbeta shtatzan isha shum e gezume, ai nje periudhe ishte i semure kur kuptoi se jam shatatzan shkonte neper hoxhallar me thoshte sjom mir, por kaluan disa muaj u stabilizua pak, her kalonim qaste te mira her te keqija thosha ok ne qdo qift ndodhin kta sene. Ne dhomen e fjetjes gjith ma kthen shpinden dhe flen. Kaloi nje kohe erdhi koha e lindjes gatti , ai ja kish gjet vajzes nje emer kembengulte veq qat emer , un nuk pranova diqka nuk u ndisha mir thash un ja lo emrin, kaluan 1 jav e me shum ne nuk flisnim flenim te njejten dhom por nuk flisnim fare, pas nje jave prap une fillova ti flas e para filluam te flisnim por jo si me pare dyqish ndonje llaf, pastaj me koh tha ok vendosja ty emrin vajzes. Erdhi koha u bera nene jom shum e lumtur por duke menduar se vajza do e shton dashurine tone por joo. Nuk ka dite qe nuk qajj, ndihem shum keq, vajzen e don shum por mua me doket qe nuk me don, nuk e di ku e ka mendjen, nuk interesohet shum per mua flejm te njejten dhom por si shok e shoqe, vajza qan tan naten nuk i intereson fare, veq ma kthen shpinden edhe flen nuk ndin hiq, qohet shkon npun as nuk um pershendet, vjjen rri ntel , telin ja kontrolloj sikum zon sen dej tash nuk e di arsyen qka ka. Me ofendon shpesh me llafe, nonstop grindem ni dit me tha lere vajzen ty shko te familja jote, nuk kam qfar te bej vetem merzitem e qaj nonstop ska dite qe nuk qajj, qka me bo nuk e di ndihem shum e lodhur e stresuar, shpesh po semurem prej merzis pi tkqijave jom lodh mo deri kur ka me shku kshtu, spo muj, familje nuk kam veq nje moter e kom, skom ku me shku, nuk jetohet kshtu nga ana tjeter une e kom dasht shum burrin tem edhe e du asht njeri me zemer te paster por kohen e fundit ka ndryshu shumm , me dhimset vajza ime, ohh zot mos sprovo askend , jom shum e trishtuar, sikur me pas najjsen qe nuk shkon, krejt nrregull por pa arsye grindemi nuk ka dit qe nuk grindemi nuk e kuptojj psee… psee ndodh kjo qfar te keqe kam bere qe po e paguaj, ju kisha lut gjithve qe e lexoni ni kshill se pse burri sillet kshtu qfar ka qfar e mundon att , qka me bo une qe me ndryshu ajj mu sill mir memu, sado qe mundona mu sill mir patjeter del nje problem dhe fjalosemi grindemi, nuk ka dit qe nuk grindemi, por arsyen nuk e di se pse, a mundet najkush me ma lehtesu sadopak gjendjen qka me bo me sill mir ajj nuk e kuptoj, apo ndoshta ika ment te naj tjeter qe ka pas ma heret apo nuk edii, shpesh kur nervozohet memu grindemi, leshon muzika vajtuse dhe ja leshon zanin max, ne tel i sho shpesh poezia dashurie vuajtje nuk e kuptoj a ka najsen ketu, apo thjesht i mban vetem, jom bo shum vesvese sa nuk e kuptoj as vet gjendjen time, e kom leshu veten edhe vajza me qan shum. Edhe gjith punet e shtepis vet, nuk kam askend, nuk kom koh as floket mi kreh, menxi gjej koh tu e lut kshyre pak femijen sa te hy te bejj nje dush, jom shum e merzitur, nuk muj me dal askund nuk me lejon, gjith dita ndihem e merzitur e stresuar nuk di qte bej. Ohh zoot ma lehteso vetem aty i lutem, ai mundet mem ndihmu, por kisha nje mendim nga ju a ju ka ndodh juve apo qfar mendoni se ka burri qfar arsye pse ndryshoi?? Apo qfar te bejj qe ta kthej si me heret si te sillem pasi nuk po funksionon asgjee.. Ju lutna postone dhe me ndihmoni sadopak me keshillat tuaja , desha dhe mu shpreh najkun pasi spo kam askend!